Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Řešení dotazu:
sub new { my ( $pkg, $db ) = @_; my $self = bless {}, $pkg; $self->{_db} = "db/$db.db"; open( $self->{_dbhandler}, $self->{_db} ) or die "DB $db.db not open\n"; return $self; } sub _view { my ( $self, $arg ) = @_; my $dbhandler = $self->{_dbhandler}; while ( my $line = <$dbhandler> ) { if ( $line =~ /( *)$arg( *)\=( *)'(.*?)';( *)/ ) { return $4; } } return undef; }
$self->{_db} = new TAI::DB( 'status' ); print Dumper( $self->{_db} ); print "test1: " . $self->{_db}->_view( 'task' ) . "\n"; print Dumper( $self->{_db} ); print "test2: " . $self->{_db}->_view( 'task' ) . "\n"; print Dumper( $self->{_db} ); print "test3: " . $self->{_db}->_view( 'task' ) . "\n"; print "test4: " . $self->{_db}->_view( 'task' ) . "\n";No a k tomu dotazu, myslím si to co ostatní: soubor projíždíte po řádkách, takže nebude vracet v každém volání totéž. Dá se to řešit různě, ale myslím, že děláte tu celou věc trochu přes ruku, co přesně má být účelem toho kódu?
seek
je jeden z těch méně šťastných.
Nejjednodušší je dát open/close do rutiny _view, čili pokaždé soubor otevřít, najít řádek a potom ho zavřít. Je to stejně efektivní jako seek, ale čistější a robustnější vůči přepisu/smazání souboru.
Další možnost je v konstruktoru soubor kompletně přečíst a uložit si páry klíč=hodnota (pokud chápu dobře, tak ten soubor má takovou strukturu) do hashe a ve _view pouze vracet hodnoty z hashe. Případně dodělat něco jako reload, kterej to načte na požádání znova. Tento přístup je nesporně efektivnější co se týče počtu čtení souboru.
Třetí možnost je se porozhlédnout po CPANu, co například Config::Tiny a další?
Jinak, databáze není nevyhnutelně špatná věc.
Ještě pár postřehů k tomu kódu:
if ( $line =~ /( *)$arg( *)\=( *)'(.*?)';( *)/ ) { return $4; }je lépe zapsat jako
if ( $line =~ /\A\s*\Q$arg\E\s*\=\s*'(.*?)';\s*\Z/ ) { return $1; }(použití \s pro prázdné znaky, \A ... \Z pro ohraničení a \Q ... \E pro quotování proměnné. BTW regexp pro načtení celého souboru by mohl vypadat asi takto nějak
my %config; open (my $soubor, '<', 'soubor.txt'); { unset $/; %config = (<$soubor> =~ /^\s*(\Q$arg\E)\s*\=\s*'(.*?)';\s*?/xmsg); }Místo
return undef;
je kratší (a správnější) použít jen return;
.
Místo open...or die
je modernější metoda use autodie
.
Tiskni
Sdílej: