Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
-lpcrecppKnihovnu mam nainstalovanou zde:
$ locate libpcrecpp.so /usr/lib/libpcrecpp.so /usr/lib/libpcrecpp.so.0 /usr/lib/libpcrecpp.so.0.0.0Preklad probehne bez problemu a vse funguje. Problem je kdyz chci projekt zkompilovat na jinem pocitaci, kde bezi FreeBSD a tam je umisteni zase takove:
locate libpcrecpp.so /home2/local/lib/libpcrecpp.so /home2/local/lib/libpcrecpp.so.0S predchozim Makefilem mi preklad zhavaruje na tom, ze neni nalezena libpcrecpp knihovna. Pokud pridam do makefile toto:
-lpcrecpp -I/home2/local/include -L/home2/local/libTak to funguje. Jenze je problem, ze program potrebuji kompilovat i pod jinym serverem, kde prvni Makefile zase nefunguje a umisteni knihoven je takove:
locate libpcrecpp.so /usr/local/lib/libpcrecpp.so /user/local/lib/libpcrecpp.so.0Proto by me zajimalo, jestli jde Makefile napsat nejakym jednotnym zpusobem tak, abych nemusel mit pro kazdy server jiny Makefile.
pkg-config --libs --cflags libněco
vim ~/.emacs
PCRE_PREFIX := $(shell pcre-config --prefix)Normálně by se použil pkg-config nebo alespoň přímo pcre-config --cflags/pcre-config --libs, ale vypadá to, že přímo volby kompilátoru a linkeru umí pcre-config vypsat jen pro C verzi, ne pro C++. 3. Pokud je pcre-config v tak obskurním místě, že není v PATH, holt si ho tam musíš přidat, nebo na něj aspoň udělat z nějakého normálního místa v PATH symlink.
$ pcre++-config --libs -L/usr/lib -lpcre++
pkg-config --cflags --libs libpcrecpp
pkg-config libpcrecpp --cflags --libsJo, na debian nedám dopustit
Tiskni
Sdílej: