Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT.
SELECT požadované sloupečky FROM vaše tabulka LIMIT 10 OFFSET '$start'
kde místo požadované sloupečky vyplníte seznam sloupečků nebo *, doplníte jméno tabulky, 10 je počet záznamů na stránku a $start je vypočítaný offset od kterého se těch 10 začne vypisovat, ve vašem případě tedy 10*aktuální stránka (1. stránka musí mít číslo 0).
Tím získáte 10 záznamů, zvyšováním hodnoty offset se posouváte dál.
Nyní editační checkboxy, nejjednodužší je asi toto (předpokládejme že tabulka má primární unikátní klíč pojmenovaný "id" a že jsme již provedli předchozí SQL dotaz a máme jeho výsledek v proměnné $result). Nejprve vypíšeme hlavičku té tabulky (jistě zvládnete) a pak tělo:
while($o = pg_fetch_row($result)){
while ($row = pg_fetch_row($result, $i)) {
echo "<input type=\"checkbox\" name=\"r[$row[0]]\" value=\"1\" /> \n";
for ($j=1; $j < count($row); $j++) {
echo "".$row[$j]." \n";
}
echo " \n";
}
To vypíše selectnuté záznamy včetně checkboxů, bude fungovat pouze pokud se ID selectne jako první (v checkboxu je použit $row[0] tedy první položka z řádky.
Když celý výpis tabulky obalíte formulářem, můžete zjistit z pole r[] hodnoty, které byly označeny a s těmi dále pracovat.
Snad to pomůže.
1) první slovo má být "Dobrá" 2) má být pouze jeden while, a to ten druhý.
$start = IntVal($start); $dotaz=pg_query($connect,"SELECT * FROM k_1000_prev LIMIT 10 OFFSET $start");
$start = IntVal($start); $result = pg_query($connect,"SELECT * FROM k_1000_prev LIMIT 10 OFFSET $start"); if(pg_num_rows($result) > 0) { echo '<table>'; while ($row = pg_fetch_row($result)) { echo "<tr>"; echo '<td><input type="checkbox" name="r[' . $row[0] . ']" value="1" /></td>'; for ($i=0; $i < count($row); $i++) { echo '<td>'.$row[$i].'</td>'; } echo '</tr>'; } echo '</table>'; } else { echo "Nenalezen zadny zaznam"; }
input
typu text
do kterého by se zapisovala hodnota/proměnná, která je nyní v SQL dotazu reprezentována hodnotou 10.
Mám ale obavy, že vám to jen tak lehce nepůjde :(
Tiskni
Sdílej: