Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Řešení dotazu:
IllegalAccessError
bych dal pryč a dal tam IOException
(do vnějšího ošetření) a co se týče ošetření to, dle mého, splní zadání
ad. stimhle mam problem, nevim ktera vyjimka to je?
Bych to v tomto případě viděl jen na vyjímku IOException
V Java API dokumentacii pre BufferedReader methodu read sa pise o IOException:
IOException - If an I/O error occursUrcite by si mal osetrit tuto vynimku. A na koniec mozes osetrit aj vseobecnu Exception, od ktorej su odvodene vsetky ostatne vynimky.
FileNotFoundException
−> Pokud soubor neexistujeIOException
−> Pokud soubor nebude možné čístException
−> Nastane-li jakákoli jiná chybaFile file = new File(nazevSouboru); if (! file.exists()) { ... } if (! file.isReadable()) { ... } try { BufferedReader vstup = new BufferedReader(new FileReader(file)); ...Jinak pro postupne nacitani nepouzivej String ale StringBuilder nebo StringBuffer, bude to rychlejsi (i kdyz tady o to asi tolik nejde).
if (pismeno == 'a') { cetnostA++; if (cetnostA < 10) { pole[0][j] = cetnostA; } else { int pom = cetnostA / 10; int pom2 = cetnostA % 10; pole[0][j] = pom; pole[1][j] = pom2; } }...tohle je nejžhavější kandidát na samostatnou funkci. Jinak nerozumím proč ukládáš zvlášť jednotky a zvlášť desítky, ale jsem psal, moc jsem to nestudoval.
cetnostX
. Pole indexuj číslem, které získáš přetypováním char
na byte
a odečtením 97 (viz. ASCII tabulka). Program se ti zkrátí na pětinu a nezešedivíš, pokud tam budeš chtít udělat nějaké změny/opravy.
int counter[26]; for (int i = 0; i < len; i++) { int asciiVal = (int) vstup.charAt(i); if (asciiVal >=97 && asciiVal <= 122) { int idx = asciiVal - 97; counter[idx] += 1; toPrint[i] = counter[idx]; } }Tisk cetnosti na radky pod sebou bych resil az nakonec, tve reseni s dvojrozmernym polem jednak prenasi prezentacni etail do logiky se kterou vubec nesouvisi, jednak nemuzes vedet zda ta cetnost nebude mit vice cifer nez dve. Tzn. zaznamenej si ty cetnosti jako cisla a az dojde na jejich tisk, tak to teprve res (muzes si behem nacitani napriklad udrzovat maximum ze vsech cetnosti, abys vedel kolik radku je treba na konci vytisknout). Ulohu lze resit bez nacitani souboru do pameti (to bych preferoval), ale malicko se tim zeslozituje to vytisknuti cetnosti pod sebou, protoze neni predem znama delka radku - to ale jde lehce resit treba samozvetsujicim se polem pro citac (tzn. kdyz uz mi pole nestaci, alokuju si nove treba dvakrat vetsi, stare si do nej presunu a jedu dal). Proste kazdy znak co nactes vypises na vystup (+ transformace newline) a nacitas do citace, k nacteni do stringu neni zadny duvod.
Tiskni
Sdílej: