Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
IllegalAccessError
bych dal pryč a dal tam IOException
(do vnějšího ošetření) a co se týče ošetření to, dle mého, splní zadání
ad. stimhle mam problem, nevim ktera vyjimka to je?
Bych to v tomto případě viděl jen na vyjímku IOException
V Java API dokumentacii pre BufferedReader methodu read sa pise o IOException:
IOException - If an I/O error occursUrcite by si mal osetrit tuto vynimku. A na koniec mozes osetrit aj vseobecnu Exception, od ktorej su odvodene vsetky ostatne vynimky.
FileNotFoundException
−> Pokud soubor neexistujeIOException
−> Pokud soubor nebude možné čístException
−> Nastane-li jakákoli jiná chybaFile file = new File(nazevSouboru); if (! file.exists()) { ... } if (! file.isReadable()) { ... } try { BufferedReader vstup = new BufferedReader(new FileReader(file)); ...Jinak pro postupne nacitani nepouzivej String ale StringBuilder nebo StringBuffer, bude to rychlejsi (i kdyz tady o to asi tolik nejde).
if (pismeno == 'a') { cetnostA++; if (cetnostA < 10) { pole[0][j] = cetnostA; } else { int pom = cetnostA / 10; int pom2 = cetnostA % 10; pole[0][j] = pom; pole[1][j] = pom2; } }...tohle je nejžhavější kandidát na samostatnou funkci. Jinak nerozumím proč ukládáš zvlášť jednotky a zvlášť desítky, ale jsem psal, moc jsem to nestudoval.
cetnostX
. Pole indexuj číslem, které získáš přetypováním char
na byte
a odečtením 97 (viz. ASCII tabulka). Program se ti zkrátí na pětinu a nezešedivíš, pokud tam budeš chtít udělat nějaké změny/opravy.
int counter[26]; for (int i = 0; i < len; i++) { int asciiVal = (int) vstup.charAt(i); if (asciiVal >=97 && asciiVal <= 122) { int idx = asciiVal - 97; counter[idx] += 1; toPrint[i] = counter[idx]; } }Tisk cetnosti na radky pod sebou bych resil az nakonec, tve reseni s dvojrozmernym polem jednak prenasi prezentacni etail do logiky se kterou vubec nesouvisi, jednak nemuzes vedet zda ta cetnost nebude mit vice cifer nez dve. Tzn. zaznamenej si ty cetnosti jako cisla a az dojde na jejich tisk, tak to teprve res (muzes si behem nacitani napriklad udrzovat maximum ze vsech cetnosti, abys vedel kolik radku je treba na konci vytisknout). Ulohu lze resit bez nacitani souboru do pameti (to bych preferoval), ale malicko se tim zeslozituje to vytisknuti cetnosti pod sebou, protoze neni predem znama delka radku - to ale jde lehce resit treba samozvetsujicim se polem pro citac (tzn. kdyz uz mi pole nestaci, alokuju si nove treba dvakrat vetsi, stare si do nej presunu a jedu dal). Proste kazdy znak co nactes vypises na vystup (+ transformace newline) a nacitas do citace, k nacteni do stringu neni zadny duvod.
Tiskni
Sdílej: