Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Samozrejme ze to jde. Zakladem je mapa string => ukazatel na metodu, kterou vygenerujete pro kazdou tridu, kde to budete potrebovat. S pomoci maker a sablon to jde udelat i docela elegantne.
[object method:arg1 anotherArg:arg2];
se přeloží ("expanduje") do Cčkového volání
objc_msgSend(object, methodSelector, arg1, arg2);
, kde objc_msgSend je naimplementováno v normální Cčkové knihovně libobjc-runtime (kterou ale vyžaduje přímo překladač), a methodSelector se dá právě získat pomocí jiných funkcí z názvu (tedy překlad string -> metoda), nebo se tento selektor jako symbol nalinkuje dynamicky při startu programu, pokud je znám v době překladu. Ale např. věci okolo GUI (načtení deklarativního zápisu GUI z NIBu nebo XIBu vytvořených naklikáním v Interface Builderu a nalezení stringem popsaných metod v tom XIBu odkazovaných, typicky "kliknutím na toto tlačítko vyvolej metodu tohoto názvu v tomhle kontroleru") - tam se využije to dynamické získávání selektoru (funkce) ze stringového názvu funkce za běhu. Víc k počtení i na Objective-C Runtime Programming Guide.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: