Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.8 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
. Soubory jsou taktéž kódovány v UTF-8 a v MySQL databázi se používá porovnáni utf8_general_ci
.
Když se vypisují data z databáze, která jsemm vložil prostřednictvím phpmyadmin či klasického terminálového klienta tak je vše v pořádku.
Problém nastává když vkládám české znaky do databáze prostřednictvím formuláře <h:form acceptcharset="UTF-8">
.
Vy-googlil jsem řešení pomocí implemenatce následujícího jedoduchého filteru ale to bohužel také nepomohlo.
public class UTF8Filter implements Filter { public void init(FilterConfig config) throws ServletException { } public void doFilter(ServletRequest request, ServletResponse response, FilterChain chain) throws IOException, ServletException { request.setCharacterEncoding("UTF-8"); response.setCharacterEncoding("UTF-8"); response.setContentType("text/html"); chain.doFilter(request, response); } public void destroy() { } }Co tedy s tím? Že by JSF mělo problém s UTF-8 ... to se mi nezdá. Je dost možné že je to klasická chyba mezi židlí a klávesnicí ale opravdu už si nevím rady a čekám na ty vaše
Řešení dotazu:
request.setCharacterEncoding()
, a to ještě před tím, než se z požadavku začne číst obsah nebo parametry – ideálně tedy v prvním filtru, který se zavolá. Kdysi jsem o tom napsal blog: Servlety a kódování znaků.
U vás bude problém pravděpodobně v tom, že se filtr buď nevolá vůbec, nebo se dostane k práci příliš pozdě – v okamžiku, kdy už se někdo pokoušel přečíst parametry, a změna kódování již není možná.
web.xml
, který zasílám v příloze. Nejsem si úplně jistý jestli ho mapuji správně... Tak bych vás chtěl požádat, jestli by jste na něj mohli zběžně kouknout.
Ještě pro jistotu jistotu uvedu, že používám GlassFish Server Open Source Edition 3.0.
Díky moc
<filter-mapping> <filter-name>Set Character Encoding</filter-name> <servlet-name>Faces Servlet</servlet-name> <url-pattern>/faces/*</url-pattern> </filter-mapping>Smažte ten řádek s
url-pattern
, ten je tam navíc. Myslím, že kombinované nastavení filtru na pojmenovaný servlet a na URL v jednom bloku nefunguje. Vám navíc stačí filtr zaregistrovat k tomu servletu.
persistence.xml
upravit řádek
<property name="javax.persistence.jdbc.url" value="jdbc:mysql://localhost:3306/mydb" />následujícím způsobem.
<property name="javax.persistence.jdbc.url" value="jdbc:mysql://localhost:3306/mydb?characterEncoding=utf8" />Po této úpravě nebylo třeba filtr vůbec používat... Každopádně děkuju moc za všechny cenné rady
Tiskni Sdílej: