Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ahoj, začal jsem bojovat s C++/Qt, už jsem se tu na pár věcí ptal, dělám nějaké úpravy Choqoku a chtěl bych se zeptat …
Jak se řeší oddělení verze aplikace kterou upravuji a verzi aplikace kterou používám, kterou mi nainstaloval balíčkovací systém ?
Zkoušel jsem choqok sestavit s jiným prefixem, ale to se mu nelíbilo, on chce do /usr. Napadl mě chroot, ale praktické zkušenosti s ním nemám.
Další důvod pro kompilaci někam jinam než do /usr, ideálně někam do /home, je možnost make install bez nutnosti práv roota.
Nevím co dělám blbě, ale jak se obvykle sestavuje program ? Já myslel, že make install jenom rozhodí soubory po systému a mně bude stačit binárka v build/ v pracovním adresáři, kterou vytvořilo make. To byl omyl, make install je třeba a proto nemůžu využít "build" přímo z qt-creator, nemá oprávnění zapisovat do /usr a make install ani není standardní krok v Qt Creatoru. Tuším, že by to řešila úprava cmake souborů…
cmake -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/$HOME/kde4/ ../
Přesně takhle jsem to dělal…ale choqok pak nefunguje, spustí se, ale nezobrazí se widgety, nenačte uložené data o účtech, atd.
Tyhle proměnné jsou nastavené, mně už teda došly nápady…ještě mi svitlo, že třeba se při kompilaci někde zapomenou ui soubory, ale ne, GUI je napsané natvrdo v cpp souborech.
Tiskni
Sdílej: