3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Skript asi nebyl zcela korektní, ale donedávna fungoval, po upg. serveru ale nastal problém.
Mělo by to přesouvat soubory z jednoho serveru na druhý a v zásadě to funguje. Problém je pokud na zdrojové straně není žádný soubor a tar za rourou nedostane žádná data.
Nemohl by někdo poradit, jak to upravit, aby se část příkazu za rourou uplatnila pouze pokud je to relevantní?
ssh ... " cd /home/...; for x in * ; do if [ -f \"\$x\" ] ; then tar --remove-files --ignore-failed-read -cf - * ; fi ; done " | tar -xf -
Předem dík za radu.
Řešení dotazu:
scp
?
$ scp 'jben@vzdaleny_stroj:/cesta/k/slozce/*(.)' /cesta/k/lokalni/slozce/
scp jsem zkoušel, ale nepodařilo se mi realizovat spojení.
Volaný server je za fw a je nutné použít nestandardní port, který je na fw přesměrován.
ssh vzdaleny_stroj -p2221 ...
funguje, ale pokud použiji scp, tak se ozve fw:
scp -P 2221 user@vzdaleny_stroj:...
tar --remove-files --ignore-failed-read -cf - $x
scp -r /home/dir user@server:/path/ && rm -f /home/dir/*
scp -r user@server:/home/dir /path/ && ssh user@server "rm -f /home/dir/*"
Ano funguje to tak, že cokoliv to najde ve zdrojovém adresáři na stroji 2, tak to přesune do cílového adresáře na stroj 1. Pokud tam soubory jsou, tak to funguje. Problém je, pokud je adresář prázdný, pak to končí chybou:
tar: Toto pravděpodobně není tar archiv
tar: Za běhu programu nastala chyba
Podle mého je špatně to, že tar spuštěný za rourou (tedy ten na straně 1, ze kterého se to původně spouští) je volán, ale nedostane nic ke zpracování, protože to je na straně 2 ošetřeno tak, aby se nic netarovalo - není co.
Neumím ale tomu taru na straně 1 říct, aby se spouštěl jen někdy, tedy jen pokud je co roztarovat.
Když to po sobě čtu, tak nevím , jestli to bude k pochopení, zkusím to.
Nic se tím nezměnilo. Stejná chyba.
co treba to zjednodusit:
ssh ... "tar -C /home/... -cf - ./ && rm -f /home/.../*" | tar -xf -
Neni to sice odpoved na Vas dotaz, ale myslim, ze to dela presne co chcete.
Overil jsem si, ze je mozne vytvorit tar, ktery obsahuje prave jenom ./
MarekDěkuji za pomoc, je to přesně to, co jsem potřeboval. Podadresáře tam nejsou a nikdy nebudou, takže jejich teoretický přenos v taru nevadí. Navíc na cílové straně jsou soubory dál zpracovávány a pozná se, o které je zájem a vše ostatní je smazáno.
Tiskni
Sdílej: