Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Skript asi nebyl zcela korektní, ale donedávna fungoval, po upg. serveru ale nastal problém.
Mělo by to přesouvat soubory z jednoho serveru na druhý a v zásadě to funguje. Problém je pokud na zdrojové straně není žádný soubor a tar za rourou nedostane žádná data.
Nemohl by někdo poradit, jak to upravit, aby se část příkazu za rourou uplatnila pouze pokud je to relevantní?
ssh ... " cd /home/...; for x in * ; do if [ -f \"\$x\" ] ; then tar --remove-files --ignore-failed-read -cf - * ; fi ; done " | tar -xf -
Předem dík za radu.
Řešení dotazu:
scp
?
$ scp 'jben@vzdaleny_stroj:/cesta/k/slozce/*(.)' /cesta/k/lokalni/slozce/
scp jsem zkoušel, ale nepodařilo se mi realizovat spojení.
Volaný server je za fw a je nutné použít nestandardní port, který je na fw přesměrován.
ssh vzdaleny_stroj -p2221 ...
funguje, ale pokud použiji scp, tak se ozve fw:
scp -P 2221 user@vzdaleny_stroj:...
tar --remove-files --ignore-failed-read -cf - $x
scp -r /home/dir user@server:/path/ && rm -f /home/dir/*
scp -r user@server:/home/dir /path/ && ssh user@server "rm -f /home/dir/*"
Ano funguje to tak, že cokoliv to najde ve zdrojovém adresáři na stroji 2, tak to přesune do cílového adresáře na stroj 1. Pokud tam soubory jsou, tak to funguje. Problém je, pokud je adresář prázdný, pak to končí chybou:
tar: Toto pravděpodobně není tar archiv
tar: Za běhu programu nastala chyba
Podle mého je špatně to, že tar spuštěný za rourou (tedy ten na straně 1, ze kterého se to původně spouští) je volán, ale nedostane nic ke zpracování, protože to je na straně 2 ošetřeno tak, aby se nic netarovalo - není co.
Neumím ale tomu taru na straně 1 říct, aby se spouštěl jen někdy, tedy jen pokud je co roztarovat.
Když to po sobě čtu, tak nevím , jestli to bude k pochopení, zkusím to.
Nic se tím nezměnilo. Stejná chyba.
co treba to zjednodusit:
ssh ... "tar -C /home/... -cf - ./ && rm -f /home/.../*" | tar -xf -
Neni to sice odpoved na Vas dotaz, ale myslim, ze to dela presne co chcete.
Overil jsem si, ze je mozne vytvorit tar, ktery obsahuje prave jenom ./
MarekDěkuji za pomoc, je to přesně to, co jsem potřeboval. Podadresáře tam nejsou a nikdy nebudou, takže jejich teoretický přenos v taru nevadí. Navíc na cílové straně jsou soubory dál zpracovávány a pozná se, o které je zájem a vše ostatní je smazáno.
Tiskni
Sdílej: