abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 16:55 | Humor

    Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 16:22 | Komunita

    Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 23:11 | Nová verze

    Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:22 | IT novinky

    Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:00 | Komunita

    Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.

    Pinhead | Komentářů: 7
    7.6. 22:44 | Zajímavý článek

    David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 17:11 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    7.6. 12:11 | Komunita

    Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Twitter (nejen pro příležitostné čtení)
     (90%)
     (2%)
     (8%)
    Celkem 244 hlasů
     Komentářů: 6, poslední 6.6. 09:40
    Rozcestník

    Dotaz: programování GPGPU

    Klouda avatar 21.6.2010 01:45 Klouda | Znojmo
    programování GPGPU
    Přečteno: 617×
    Našel by se někdo kdo by mi mohl poradit kudy vede cesta k řešení těchto příkladů popř. odkázat na nějaké specializované fórum zabývající se touto problematikou ? Něco málo vím o technologích CUDA, ATI Stream, OpenCL a DirectCompute ale netuším kterou technologii zvolit, pro efektivní řešení. Díky.

    Pro vhodné paralelizovatelné numerické výpočty vytvořit program, který bude výpočty realizovat přes vícejádrový CPU a přes GPU a porovnat rychlosti výpočtů a vhodnost použití různých technologií. Analyzovat vliv frekvence GPU a počtu výpočtových jednotek.

    Vytvořit aplikaci, která na základně vhodných numerických výpočtů bude umožňovat porovnání výpočtového výkonu různých grafických karet (benchmark). Aplikace vypíše také typ GPU, frekvenci a počet výpočtových jednotek.

    Odpovědi

    21.6.2010 10:59 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    PyGPU ?
    21.6.2010 11:01 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    PyStream, PyCuda, PyOpenCL.
    Klouda avatar 21.6.2010 21:02 Klouda | Znojmo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Spíše bych se přikláněl k řešení pomocí OpenCL, existuje nějaké vývojové prostředí pro tuto technologii ve kterém by se daly tyto příklady naprogramovat? Hledám spíše něco univerzálního, co by nebylo přímo závyslé na použitém typu grafického akcelerátoru ale umělo využít výpočetní potenciál nezávisle.
    22.6.2010 08:53 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Bohužel znám jen několik projektů ale vesměs Win only.
    Třeba OpenCL Studio. Nevím jak je na tom ted, ale slibovali beh aplikaci
    i v browser pluginu.
    Klouda avatar 22.6.2010 16:30 Klouda | Znojmo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    OpenCLStudio si žádá SDK a drivery grafiky. Mám starší grafiku, která technologii CUDA ani Stream nepodporuje, takže pro výpočky pouze na CPU to asi nebudu moct využít. Spíše by se mi hodilo něco čistě na paralelní výpočty na CPU, než si pořídím novější grafiku.
    Klouda avatar 23.6.2010 15:57 Klouda | Znojmo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Tak jsem zvažoval že si nějakou tu graf. kartu pořídím. Doporučíte mi nějakou konkrétní graf. která by byla vhodná pro tento účel? zašel bych si pro ni. Líbí se mi třeba Sapphire HD 5670 Ultimate, abych se vešel tak nějak do 3tisic. ;)
    Klouda avatar 22.8.2010 16:55 Klouda | Znojmo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Jakým způsobem by se daly pomocí GPGPU řešit výpočty na paralelních systémech ? Např. jak by se programovala aplikace, která využívá knihovny MPI v počítačovém clusteru ? Pokud vím tak zatím existuje řešení jen pro jeden počítačový systém. :hm
    8.9.2010 07:13 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: programování GPGPU
    Jednoznačně doporučuji OpenCL, protože máš nezávislost na výrobci grafárny (to s CUDA nemáš) a nezávislost na OS (to nemáš s DirectCompute). A přitom OpenCL poskytuje veškerou potřebnou funkcionalitu.
    Na Mac Research vycházely videa na téma úvod do problematiky OpenCL, čili googluj a najdeš ;-)
    Jinak každé slušnější SDK obsahuje nějaké ty příklady, já znám ATI Stream, a tam jich je celkem hafo. Pro začátek je zajímavý např. příklad HelloCL, který vypíše veškeré info o backendu a dostupném OpenCL-compatible hardwaru.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.