Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Byla vydána verze 1.84.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Chcete se zapojit do vývoje Debianu? Představena byla interaktivní mapa míst, kde vývojáři Debianu nabízejí podepisování PGP klíčů.
Došlo k napadení slovenského katastru ransomwarem. Vše stojí. Nelze vydávat stavební povolení, žádosti o trvalá bydliště. Geodeti nemohou zaměřovat a vytyčovat. Zemědělské a stavební stroje závislé na katastrální mapě nemohou pracovat. Banky nemohou ověřovat údaje, takže ani schvalovat úvěry, hypotéky apod. Realitní trh úplně stojí. Dědická řízení, jejichž součástí jsou nemovitosti, nebo pozemky, stojí. v Bratislavě např. nejde
… více »pro ucely zjednoduseni prace s konfiguraky v programovane aplikaci (C/C++) jsem si naistaloval knihovnu libconfig, a to primo do lokalniho adresare souvisejiciho s projektem (cilove zarizeni bezi na jine architekture).
Nedari se mi ale vyresit problem, jak linkeru vysvetlit, kde knihovnu ma hledat, a tak musim pouzivat rucni zadani cesty, ktera je dost kostrbata. Inkluzi tak musim provadet slozite #include "../../../libconfig-1.4.5/include/libconfig.h"
, misto toho bych cekal bezne #include <libconfig.h>
.
Stejne tak pritrouble musim v makefile linkovat ../../../libconfig-1.4.5/lib/libconfig.a
, namisto pouziti v manualu uvadeneho flagu -lconfig.
Aplikaci vyvijim v Eclipse a cekal bych, ze se to resi pridanim nejake polozky do Paths projektu, vyzkousel jsem jich ale uz dost a nic nepomohlo.
Muzete mi prosim nekdo poradit, jak spravne tento problem resit?
Diky!Řešení dotazu:
-I/moje/include
parametr pro kompiler.
Hledani knihoven pro linkovani je obdobne (/lib/,/usr/lib,/usr/local/lib) a aktualni cesta. Dalsi cesty se pridavaji pouzitim -L/moje/lib
. V pripade, ze pouzivas dynamicky linkovane knihovny, komplikace muze byt v tom, ze system nemusi chtit nestadardni cesty pouzivat - viz. man ld.so.
Osobne bych to resil ovsem jinak. Nainstaloval bych si libconfig z balicku tve distribuce nebo ji rucne nainstaluj do /usr/local (coz ostatne defaultne configure nabizi).
Tiskni Sdílej: