V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
zajímalo by mě jak je řešená tahle situace a chtěl bych ji aplikovat na mé stránky. Když přistoupíte z webového prohlížeče na http://www.idos.cz -> zobrazí se normální web, pokud ovšem přistupujete z mobilního zařízení tak se to směruje na http://m.idos.cz.Detekuje to user agent a podle toho přesměruje.
Jaké by bylo nejvhodnější řešení?Určitě nech možnost automatickou detekci obejít - někdo třeba bude chtít používat na mobilu plnohodnotnou verzi, někdo má třeba notebook zrovna připojený přes pomalé připojení a chtěl by tedy „mobilní“ i v normálním prohlížeči.
Napadlo mě rozdělovat to podle použitého prohlížeče (většina mobilních zařízení má operu mini..) a pak pomocí hlaviček směrovat, ale v php existuje proměnná $_SERVER, není neco jako $_CLIENT a pak funkce (jako třeba atribut media = "screen / atd.. v css/html)Ale v poli
$_SERVER[]
je položka HTTP_USER_AGENT
.
Google na dotaz php detect mobile browser dá skript, který na první pohled vypadá docela použitelně.
Tiskni
Sdílej: