Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Řešení dotazu:
Ale když je hvězdička za typem char, co to znamená?C ignoruje mezery, tudíž následující 3 řádky jsou ekvivalentní:
char *a char* a char * aZ hlediska chování je IMHO nejlogičtější
char *a
(kvůli problémům typu int *a, b
), ale ve zdrojácích najdete všechny 3 způsoby.
Jinak, co znamená int set(char* in, char** out)
záleží na kontextu, protože buď může být vstupem řetězec znaků nebo odkaz na jediný znak (což je sice z pohledu C totéž, ale logicky je to něco jiného).
int getstringcopy(char *src, char **dst) { *dst=malloc(1+strlen(src)); if (*dst) { strcpy(*dst,src); return 1; } else return 0; } char *src="foo"; char *out=NULL; if (getstringcopy(src,&out)) { printf("podarilo sa"); .... free(out); }Skratka v tom výstupnom parametri nie je jednoduchý typ, ale pointer.
char * vstup = "abcde"; char * vystup; int odp; ... odp = set(vstup, &vystup); printf("%s -> %s\n", vstup, vystup); // pokud by byl pouze set(char *, char *), tak // by to typicky vypadalo nějak takhle char vystup[50]; // resp. vhodná konstanta pro max. velikost odp = set(vstup, vystup); printf("%s -> %s\n", vstup, vystup);A rozhodně doporučuji si přečíst v nějaké učebnici, jak ty ukazatele doopravdy fungují, protože příklady mohou být dost zavádějící.
i++ + j
a
i + ++j
znamená něco dost jiného a rozdíl působí právě ty mezery.
Parsování C lze popsat tak, že se prostě berou znaky, dokud z nich lze vytvořit platný token jazyka (identifkátor, operátor, číslo, etc.). Až to přestane jít, ať už proto, že se narazí na mezeru nebo na něco jiného, co se nehodí, tak se ten token ukončí a začnou se zase znovu brát znaky, dokud něco dávají. Tudíž
i+++j
je ekvivalentní s první ukázkou, nikoli s druhou.
Dvě hvězdičky znamenají prostě pointer na pointer. Tři pointer na pointer na pointer, etc.
Je-li výstupem prostě řetězec, tak to ta funkce třeba alokuje. Tudíž má ,výstupní` parametr typu char*, ale jelikož ho modifikuje, předává se pointer na tohle, což je char**.
int set(char* in, char** out)
novy string vo svojom tele, ktory potom ziskas cez out ? nieco ako:
char* msg = "hello, world";
char* out;
..
set (msg, &out);
..
kde set vola niekde v tele
int set(char* in, char** out)
{
..
char* buf= malloc( ..
..
*out = buf;
..
}
pisem z hlavy, chyby tam byt mozu .. ale principialne si take cosi nerobi
Tiskni
Sdílej: