Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
Ale když je hvězdička za typem char, co to znamená?C ignoruje mezery, tudíž následující 3 řádky jsou ekvivalentní:
char *a char* a char * aZ hlediska chování je IMHO nejlogičtější
char *a
(kvůli problémům typu int *a, b
), ale ve zdrojácích najdete všechny 3 způsoby.
Jinak, co znamená int set(char* in, char** out)
záleží na kontextu, protože buď může být vstupem řetězec znaků nebo odkaz na jediný znak (což je sice z pohledu C totéž, ale logicky je to něco jiného).
int getstringcopy(char *src, char **dst) { *dst=malloc(1+strlen(src)); if (*dst) { strcpy(*dst,src); return 1; } else return 0; } char *src="foo"; char *out=NULL; if (getstringcopy(src,&out)) { printf("podarilo sa"); .... free(out); }Skratka v tom výstupnom parametri nie je jednoduchý typ, ale pointer.
char * vstup = "abcde"; char * vystup; int odp; ... odp = set(vstup, &vystup); printf("%s -> %s\n", vstup, vystup); // pokud by byl pouze set(char *, char *), tak // by to typicky vypadalo nějak takhle char vystup[50]; // resp. vhodná konstanta pro max. velikost odp = set(vstup, vystup); printf("%s -> %s\n", vstup, vystup);A rozhodně doporučuji si přečíst v nějaké učebnici, jak ty ukazatele doopravdy fungují, protože příklady mohou být dost zavádějící.
i++ + j
a
i + ++j
znamená něco dost jiného a rozdíl působí právě ty mezery.
Parsování C lze popsat tak, že se prostě berou znaky, dokud z nich lze vytvořit platný token jazyka (identifkátor, operátor, číslo, etc.). Až to přestane jít, ať už proto, že se narazí na mezeru nebo na něco jiného, co se nehodí, tak se ten token ukončí a začnou se zase znovu brát znaky, dokud něco dávají. Tudíž
i+++j
je ekvivalentní s první ukázkou, nikoli s druhou.
Dvě hvězdičky znamenají prostě pointer na pointer. Tři pointer na pointer na pointer, etc.
Je-li výstupem prostě řetězec, tak to ta funkce třeba alokuje. Tudíž má ,výstupní` parametr typu char*, ale jelikož ho modifikuje, předává se pointer na tohle, což je char**.
int set(char* in, char** out)
novy string vo svojom tele, ktory potom ziskas cez out ? nieco ako:
char* msg = "hello, world";
char* out;
..
set (msg, &out);
..
kde set vola niekde v tele
int set(char* in, char** out)
{
..
char* buf= malloc( ..
..
*out = buf;
..
}
pisem z hlavy, chyby tam byt mozu .. ale principialne si take cosi nerobi
Tiskni
Sdílej: