Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Řešení dotazu:
Ale když je hvězdička za typem char, co to znamená?C ignoruje mezery, tudíž následující 3 řádky jsou ekvivalentní:
char *a char* a char * aZ hlediska chování je IMHO nejlogičtější
char *a
(kvůli problémům typu int *a, b
), ale ve zdrojácích najdete všechny 3 způsoby.
Jinak, co znamená int set(char* in, char** out)
záleží na kontextu, protože buď může být vstupem řetězec znaků nebo odkaz na jediný znak (což je sice z pohledu C totéž, ale logicky je to něco jiného).
int getstringcopy(char *src, char **dst) { *dst=malloc(1+strlen(src)); if (*dst) { strcpy(*dst,src); return 1; } else return 0; } char *src="foo"; char *out=NULL; if (getstringcopy(src,&out)) { printf("podarilo sa"); .... free(out); }Skratka v tom výstupnom parametri nie je jednoduchý typ, ale pointer.
char * vstup = "abcde"; char * vystup; int odp; ... odp = set(vstup, &vystup); printf("%s -> %s\n", vstup, vystup); // pokud by byl pouze set(char *, char *), tak // by to typicky vypadalo nějak takhle char vystup[50]; // resp. vhodná konstanta pro max. velikost odp = set(vstup, vystup); printf("%s -> %s\n", vstup, vystup);A rozhodně doporučuji si přečíst v nějaké učebnici, jak ty ukazatele doopravdy fungují, protože příklady mohou být dost zavádějící.
i++ + j
a
i + ++j
znamená něco dost jiného a rozdíl působí právě ty mezery.
Parsování C lze popsat tak, že se prostě berou znaky, dokud z nich lze vytvořit platný token jazyka (identifkátor, operátor, číslo, etc.). Až to přestane jít, ať už proto, že se narazí na mezeru nebo na něco jiného, co se nehodí, tak se ten token ukončí a začnou se zase znovu brát znaky, dokud něco dávají. Tudíž
i+++j
je ekvivalentní s první ukázkou, nikoli s druhou.
Dvě hvězdičky znamenají prostě pointer na pointer. Tři pointer na pointer na pointer, etc.
Je-li výstupem prostě řetězec, tak to ta funkce třeba alokuje. Tudíž má ,výstupní` parametr typu char*, ale jelikož ho modifikuje, předává se pointer na tohle, což je char**.
int set(char* in, char** out)
novy string vo svojom tele, ktory potom ziskas cez out ? nieco ako:
char* msg = "hello, world";
char* out;
..
set (msg, &out);
..
kde set vola niekde v tele
int set(char* in, char** out)
{
..
char* buf= malloc( ..
..
*out = buf;
..
}
pisem z hlavy, chyby tam byt mozu .. ale principialne si take cosi nerobi
Tiskni
Sdílej: