Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Zdravim.
Mne toto pripada, akoby ten skript kontroval az prilis casto(resp. tak casto, ako je to v jeho silach). Nie je problem vytazit cpu na maximum, ak sa mu nezada daky casovy limit, interval, v ktorom to kontrolovat. Takze by som tam skusil dat sleep a spustil to opat. Ale vsetko je to len moja domnienka skromna :)
import time
time.sleep(sekundy)
import gobject import os def handler(fd, *args): print os.read(fd, 1024) return True fd = os.open("x", os.O_RDONLY | os.O_NONBLOCK) gobject.io_add_watch(fd, gobject.IO_IN, handler) gobject.MainLoop().run()Provedu
mkfifo x
, v jednom okně spustím tento program, v druhém zapíšu něco do té roury (echo foo >>x
), a hurá - procesor je vytížen. Co s tím?
První věc je podívat se, co to vlastně furt dělá. Tzn. nedomýšlet, zda onen deskriptor není v nějakém tajemném mezistavu a nehledat magickou kombinaci flagů pro os.open()
, ale podívám se na výpis strace
. Vidím spoustu řádků
poll([{fd=4, events=POLLIN}, {fd=6, events=POLLIN}, {fd=3, events=POLLIN}], 3, -1) = 1 ([{fd=3, revents=POLLHUP}])V
man poll
se praví:
The bits that may be set/returned in events and revents are defined in <poll.h>: ... POLLHUP Hang up (output only).Takže to vypadá, že od té doby, co shell po vykonání příkazu
echo foo >>x
uzavřel rouru, ten poll neustále vyhazuje POLLHUP, glib pak poll volá stále dokola a to vytěžuje ten procesor.
Nějaké řešení... Napadlo mě uzavřít zápisovou stranu pomocí shutdown
, nevím, jestli by to fungovalo, ale protože v Pythonu shutdown
jaksi ani není, nebudu se tím vůbec zabývat io_add_watch()
. Taky není zrovna elegantní řešení.
Na Mac OS X by dle příslušné manuálové stránky mohlo pomoct přidat POLLHUP do zachytávaných eventů při volání poll()
, ale na Mac OS X asi nejsme.
Celkem dobré řešení by ale bylo mít neustále tu rouru otevřenou pro zápis, protože ten POLLHUP se objeví zřejmě až když tu rouru uzavře poslední "zapisovatel". Experimentálně ověřeno, funguje, když
fd = os.open("x", os.O_RDONLY | os.O_NONBLOCK)se nahradí za
fd = os.open("x", os.O_RDWR | os.O_NONBLOCK)Zkus to
os.open()
, ale teď aspoň víme proč.)
import gobject
import os
def handler(fd, *args):
st = os.read(fd, 1024)
print st
if st == "":
# Konec souboru - zavrem stary a otevrem novy
os.close(fd)
fd2 = os.open("x", os.O_RDONLY | os.O_NONBLOCK)
gobject.io_add_watch(fd2, gobject.IO_IN | gobject.IO_HUP, handler)
return False
else:
return True
fd = os.open("x", os.O_RDONLY | os.O_NONBLOCK)
gobject.io_add_watch(fd, gobject.IO_IN | gobject.IO_HUP, handler)
gobject.MainLoop().run()
Vzdy po konci souboru skoncit stary io-watch a pridat novy na novem souboru.
Hmm. Jako programator amater a samouk jsem zase koukal, co vsechno se da zjistit. O "strace" jsem do ted nemel potuchy.
Napad se zaviranim a opetovnym otviranim jsem mel taky, ale jak pises, neni to moc elegantni a hlavne mi to fungovalo jenom nekdy. Sem asi tu myslenku asi implementoval nejak blbe, protoze zpusob jakym to napsal Chochi(viz nize) se jevi jako funkcni (testovano).
Nicmene os.RDWR se jevi jako pekne a (aspon zatim) funkcni reseni, takze jsem si vybral tohle.
Dik.
Tiskni
Sdílej: