Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
final class DateTableRenderer extends DefaultTableCellRenderer { DateFormat m_formatter; public DateTableRenderer() { super(); m_formatter = DateFormat.getDateTimeInstance(DateFormat.MEDIUM, DateFormat.MEDIUM); } @Override public void setValue(Object value) { setText((value == null) ? "" : m_formatter.format(value)); } }Problém však je, že takto renderovaná buňka nerespektuje look&feel, viz obrázek (modrá tečka je řádek, který má focus, červená znázorňuje pozici kurzoru). Zkoušel jsem setOpacity() a to nemá na výsledek vliv. Otázkou tedy je, jak to správně napsat, aby to vypadalo "hezky".
Řešení dotazu:
setValue()
jsem snad ještě neviděl… U rendereru je hlavně důležitý způsob jeho použití, chtělo by vidět kód, kterým ho nastavujete do tabulky. Kžadopádně bych v setValue()
nevolal setText()
, ale super.setValue()
.
JTable.setDefaultRenderer(Date.class, new DateTableRenderer());
. Můj model pro ten column vrací právě Date.class (metoda getColumnClass(int)).
setText((value == null) ? "" : value.toString());
org.pushingpixels.substance.api.renderers.SubstanceDefaultTableCellRenderer$DateRenderer
. Jenže to mi není moc platný, když potřebuju, aby se to renderovalo správně pro každý nastavený UI Look&Feel, pouze potřebuju změnit text. Když zase budu v modelu vracet přímo text a né datum, tak mi zase bude špatně fungovat řazení data a budu muset předělávat to final class DateTableRenderer implements TableCellRenderer { DateFormat m_formatter; TableCellRenderer m_stringRenderer; public DateTableRenderer(TableCellRenderer stringRenderer) { super(); m_formatter = DateFormat.getDateTimeInstance(DateFormat.MEDIUM, DateFormat.MEDIUM); m_stringRenderer = stringRenderer; } public Component getTableCellRendererComponent(JTable table, Object value, boolean isSelected, boolean hasFocus, int row, int column) { if (value == null) { return null; } else { String str = m_formatter.format((Date)value); return m_stringRenderer.getTableCellRendererComponent(table, str, isSelected, hasFocus, row, column); } } }Nastavím ho takto:
setDefaultRenderer(Date.class, new DateTableRenderer(getDefaultRenderer(String.class)));
. Výsledek je trochu jiný, ale pořád špatný. Jestli implementuju přímo TableCellRenderer
nebo podědím z DefaultTableRenderer
a překryju tu metodu nemá žádný vliv ...
getDefaultRenderer(String.class)
ten správný renderer (tj. ten z vámi použitého L&F)? Pokud ano, pak už mne napadá jedině možnost, že ten L&F ten renderer nějak částečně obchází, nebo že si tam někde zjišťuje typ rendereru, a pokud je nastaven ten „vlastní“ renderer, chová se to k němu nějak jinak. Chtělo by to podívat se na implementace toho rendereru a TableUI
v tom L&F.
final class DateTableRenderer extends org.pushingpixels.substance.api.renderers.SubstanceDefaultTableCellRenderer { DateFormat m_formatter; public DateTableRenderer() { super(); m_formatter = DateFormat.getDateTimeInstance(DateFormat.MEDIUM, DateFormat.MEDIUM); } @Override public void setValue(Object value) { setText(value == null ? "" : m_formatter.format((Date)value)); } }Výše napsaný renderer funguje správně. Akorát jsem teď omezený na Substance L&F. Já jsem s ním spokojený, ale jinému uživateli se třeba líbit nemusí. Ještě kouknu na zdroják substance L&F, jak to kreslí, jestli by to šlo nějak lépe.
Tiskni
Sdílej: