O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
final class DateTableRenderer extends DefaultTableCellRenderer { DateFormat m_formatter; public DateTableRenderer() { super(); m_formatter = DateFormat.getDateTimeInstance(DateFormat.MEDIUM, DateFormat.MEDIUM); } @Override public void setValue(Object value) { setText((value == null) ? "" : m_formatter.format(value)); } }Problém však je, že takto renderovaná buňka nerespektuje look&feel, viz obrázek (modrá tečka je řádek, který má focus, červená znázorňuje pozici kurzoru). Zkoušel jsem setOpacity() a to nemá na výsledek vliv. Otázkou tedy je, jak to správně napsat, aby to vypadalo "hezky".
Řešení dotazu:
setValue()
jsem snad ještě neviděl… U rendereru je hlavně důležitý způsob jeho použití, chtělo by vidět kód, kterým ho nastavujete do tabulky. Kžadopádně bych v setValue()
nevolal setText()
, ale super.setValue()
.
JTable.setDefaultRenderer(Date.class, new DateTableRenderer());
. Můj model pro ten column vrací právě Date.class (metoda getColumnClass(int)).
setText((value == null) ? "" : value.toString());
org.pushingpixels.substance.api.renderers.SubstanceDefaultTableCellRenderer$DateRenderer
. Jenže to mi není moc platný, když potřebuju, aby se to renderovalo správně pro každý nastavený UI Look&Feel, pouze potřebuju změnit text. Když zase budu v modelu vracet přímo text a né datum, tak mi zase bude špatně fungovat řazení data a budu muset předělávat to final class DateTableRenderer implements TableCellRenderer { DateFormat m_formatter; TableCellRenderer m_stringRenderer; public DateTableRenderer(TableCellRenderer stringRenderer) { super(); m_formatter = DateFormat.getDateTimeInstance(DateFormat.MEDIUM, DateFormat.MEDIUM); m_stringRenderer = stringRenderer; } public Component getTableCellRendererComponent(JTable table, Object value, boolean isSelected, boolean hasFocus, int row, int column) { if (value == null) { return null; } else { String str = m_formatter.format((Date)value); return m_stringRenderer.getTableCellRendererComponent(table, str, isSelected, hasFocus, row, column); } } }Nastavím ho takto:
setDefaultRenderer(Date.class, new DateTableRenderer(getDefaultRenderer(String.class)));
. Výsledek je trochu jiný, ale pořád špatný. Jestli implementuju přímo TableCellRenderer
nebo podědím z DefaultTableRenderer
a překryju tu metodu nemá žádný vliv ...
getDefaultRenderer(String.class)
ten správný renderer (tj. ten z vámi použitého L&F)? Pokud ano, pak už mne napadá jedině možnost, že ten L&F ten renderer nějak částečně obchází, nebo že si tam někde zjišťuje typ rendereru, a pokud je nastaven ten „vlastní“ renderer, chová se to k němu nějak jinak. Chtělo by to podívat se na implementace toho rendereru a TableUI
v tom L&F.
final class DateTableRenderer extends org.pushingpixels.substance.api.renderers.SubstanceDefaultTableCellRenderer { DateFormat m_formatter; public DateTableRenderer() { super(); m_formatter = DateFormat.getDateTimeInstance(DateFormat.MEDIUM, DateFormat.MEDIUM); } @Override public void setValue(Object value) { setText(value == null ? "" : m_formatter.format((Date)value)); } }Výše napsaný renderer funguje správně. Akorát jsem teď omezený na Substance L&F. Já jsem s ním spokojený, ale jinému uživateli se třeba líbit nemusí. Ještě kouknu na zdroják substance L&F, jak to kreslí, jestli by to šlo nějak lépe.
Tiskni
Sdílej: