NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
/(.+) (\d) (\d+) ([+-]?[\d\.]+)/
Mel by se tim testovat kazdy radek souboru na svou formalni spravnost. Chapu to tedy tak, ze prvni sloupecek ma obsahovat jakykoliv retezec, druhy sloupecek jednu cislici, treti sloupecek libovolne cislo. Tohle vsechno jsem si nejak otestoval a melo by to tak byt. Nicmene ta posledni zavorka mi neni nejak jasna. Ja to chapu tak, ze by ctvrty sloupecek mel byt retezec, ktery muze nebo taky nemusi obsahovat + nebo - a dale taky obsahuje alespon jednu cislici nebo tecku. Ovsem to se neshoduje s tim, jak se to chova. Jak mam tedy tu ctvrtou zavorku chapat?
Jen pro prehlednost pridavam jeste vetsi cast kodu pro lepsi porozumeni
while (FILE) { if (not /^\#/) { chomp; /(.+) (\d) (\d+) ([+-]?[\d\.]+)/ or print "Error interpreting line:\n$_\n";}}Mam tedy napriklad jeden radek ktery ve ctvrtem sloupecku obsahuje cisla, ale i pismena a ten projde, nicmene nejaky dalsi radek, ktery obsahuje ve ctvrtem sloupci jinak usporadana pismena s cisly tak ten se uz vytiskne s polu s chybovou hlaskou. Jak je to mozne, podle me by prece mela chybova hlaska vyskocit pokazde, kdyz je obsazeno cokoliv jineho nez + - . nebo cislice
Řešení dotazu:
while (<FILE>) ...
u toho regulárního výrazu chybí ^ na začátku a $ na konci. Takže když matchuje substring, tak to projde.
To první matchuje cokoliv, aby to bralo jenom jeden sloupec, muselo by to být ([^ ]+)
To čtvrté matchuje něco, co volitelně začne +
nebo -
a dále pokračuje jako posloupnost čísel a teček (přičemž obsahuje nejméně jedno číslo či jednu tečku), tedy asi něco jako číslo (které by bylo lepší ([+-]?(\d+(\.\d*)?|\.\d+))
)
A matchuje to i substring, tedy stačí, aby jen část řádku toto splňovala
Tiskni
Sdílej: