Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Řešení dotazu:
#!/usr/local/bin/bash
FILES=""
a=1;
for i in `ls`; do
FILES[$a]=$i
((a=a+1))
done
echo ${FILES[@]}
kde v cykle nacita z PWD file/dirs a ulozi ich do pola, nasledne jeho obsah vypise .. alebo
#!/usr/local/bin/bash
FILES=('my' 'first' 'array')
echo ${FILES[@]}
natvrdo zadeklarovane ..
ARRAY=(`ls`)
Zdravim.
Zial, ani to riesenie nemusi byt najspravnejsie. Vid toto:
pato@debian:~/test$ ls
nebude to take lahke draha test10.file test1.file test2.file test3.file test4.file test5.file test6.file test7.file test8.file test9.file
pato@debian:~/test$ declare -a ARRAY1 ARRAY2
pato@debian:~/test$ ARRAY1=($(ls))
pato@debian:~/test$ OLDIFS="$IFS"; IFS=$'\n'; ARRAY2=($(ls)); IFS="$OLDIFS"
pato@debian:~/test$ echo ${#ARRAY1[@]}
15
pato@debian:~/test$ echo ${#ARRAY2[@]}
11
Skratka, nazvy suborov s medzerami pole nedrzi spravne. Treba nastavit IFS na novy riadok a nasledne nacitat nazvy suborov do pola. Takze riesenie je taketo, resp. funkcia:
declare -a ARRAY # je nutne deklarovat pole mimo funkcie, aby zostala zachovana pre pouzitie mimo funkcie
ReadFileNames()
{
local IFS=$'\n' # platne len v ramci funkcie, mimo nej plati stale vychodzi stav pre IFS
ARRAY=($(ls)) # nacitame nazvy suborov a pole bude respektovat aj medzery v nazve suborov
}
Jednoducho staci zavolat tuto funkciu v skripte, kde ju bude treba.
V poriadku, takze je lepsie netrapit sa vobec !!! Lebo tvoja reakcia tomu zodpoveda. Co je vacsia sanca, ze sa vyskytne v nazve suboru? Medzera ci novy riadok ? Alebo inak, mas lepsie riesenie ?
ARRAY=( * )Nenecha sa rozhodit ani medzerou ani \n.
Suhlasim, to vyzera hezky. Kazdopadne, preco si ho potom nedal skor? A si sa tu pajedil, ze co si to dovolujem ti oponovat ?
Kazdopadne, dakujem za riesenie, sa zide.
Som rad, ze si sa nepajedil, kazdopadne je lepsie pokryt nieco ako nic v tom tvojom prvom pripade.Tvoj nasledujuci bod by mohol vyzerat aj takto:
C. Neni zac, rado sa stalo.
Lebo take nieco mna nenapadlo a zo vsetkych rieseni bude ako najrychlejsie, tak aj najelegantnejsie, ako som sa uz vyjadril a podakoval.
Ten C. bod ber skor ako na odlahcenie. ;)
echo *
.. v scripte by ma to asi nenapadlo
Tiskni
Sdílej: