Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Ahoj
chcel by som v rámci c++ programu meniť a zistovať prioritu procesu.
Z manuálu:
int getpriority(int which, id_t who);
The which argument may be one of the following values: PRIO_PROCESS, PRIO_PGRP, or PRIO_USER, indicating that the who argument is to be interpreted as a process ID, a process group ID, or an effective user ID, respectively.
V mojom programe si zistim z /proc/ PID bežiacich procesov. To je to "who". id_t by mal byť typ z <sys/types.h>. prvá otázka je ako konvertujem string - názov adresára na typ id_t? Na int to konvertovať dokážem.
Druhá otázka - ked mám PID procesu ako zistím to "which" (PRIO_PROCESS, PRIO_PGRP, or PRIO_USER). A osobne sa mi táto informácia zdá nadbytočná, PID by malo byť dostatočné...
Vopred vďaka za odpoved
which
- ak ťa zaujíma priorita procesu, tak použi PRIO_PROCESS. Je to predsa jasne napísané v getpriority(2)
Ak which je PRIO_PROCESS, tak do who
vkladáš PID. Pid je číslo. Skonvertovať reťazec (meno adresára) na číslo môžno napríklad pomocou atoi(3) alebo sscanf()
PRIO_PROCESS
predsa je číslo. Konkrétne 0.
no z môjho začiatočníckeho pohľadu premenná PRIO_PROCES neexistuje a nemá žiadnu hodnotu.
Ano, neexistuje. Ale existuje makro toho jména a to expanduje na nulu. Což vás ovšem zajímat nemusí, vám stačí vědět, že když použijete tuto konstantu, bude se to chovat určeným způsobem.
tak dalšie dve možnosti: PRIO_PGRP a PRIO_USER majú iné hodnoty, predpokladám...
Samozřejmě. Podívejte se do toho hlavičkového souboru a budete mít jasno.
Tiskni
Sdílej: