Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
vie niekto, čo za kód by to mhol byť, keď obsahuje iba veľké písmená anglickej abecedy (A-Z)?
Kód je použitý v tzv. sadách českej hry Hafík (hafik.zde.cz - nájdete tam aj samotnú hru), napísanej vo Visual Basic 6
Keďže som ako projekt do školy urobil veľmi podobnú hru, rád by som spravil konvertor aby sa dali použiť aj v nej...
O súboroch som zistil toto:
Keď som analyzoval text po trojiciach znakov, dospel som k týmto zisteniam:
Tušíte, čo by to mohlo byť? Vopred vďaka za všetky užitočné informácie!
Martin
P.S.: pre tých, čo nechcú nič sťahovať, tu je prvý riadok jedného zo súborov:GFEFHJGKKFIMGLIGDEFNSFKF
Řešení dotazu:
A = 0x46 - 0x41 = 5 B = 0x4B - 0x41 = 10 C = 0x47 - 0x41 = 6 o = ((6 / 4) + 10) * 5 + 10 = 0x41 = 'A'PS: Po dekódovaní sú tam aj nejaké "riadiace" znaky, ale nechce sa mi zisťovať, čo znamenajú (pravdepodobne sú tam rozmery mapy a podobné veci, ale keď si vyrobíš pár máp, snáď na to prídeš aj sám).
Tiskni
Sdílej: