Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Řešení dotazu:
Můžeme brát jako procvičeníTakhle výborně jsem se už dlouho nepobavil
Ahoj, zítra píšeme v Pascalu písemkuNo to si si spomenula zavčasu
Dolů vám napíši zadání příkladů:Ako tu už bolo povedané, tvoju prácu za teba nikto robiť nebude. Ak by si ale dala dohromady pár riadkov kódu (a prejavíš tak vlastné úsilie), tak určite dostaneš rady či vysvetlenie, ako to rozchodiť, opraviť a podobne.
1. Přečte ze souboru jména a vypíše je na monitor. ...Tie zadania skutočne nie sú zložité. To čo je potrebné na ich vyriešenie je:
program
, deklarácia premenných, begin
a end
A ten vděk taky není nic moc odměna :-/
program jmena(input,output); var jmeno : string[255]; { maximalni delka cteneho textu } soubor : text; { textovy vstupni soubor } begin assign(soubor, 'c:\jmena.txt'); { prirazeni jmena k souboru na disku } reset(soubor); { otevreme soubor pro cteni } while not eof(soubor) do { dokud neni konec souboru, opakuj... } begin read(soubor, jmeno); { precti jmeno ze souboru a } writeln(jmeno); { vypis jej na obrazovku } end; close(soubor); { zavri soubor } end.
1. cat $@ 2. cp $@ 3. cat "$1" >> "$2" 4. grep '^.\{0,4\}$' $@ 5. (read A; echo $A; cat "$1") | sortV Pascalu příslušným voláním ekvivalentu funkce system()
Tiskni
Sdílej: