Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Řešení dotazu:
nemôžem ju tým vypnúť alebo prekročiť to maximumJakto?
php -h
1.) dá sa, ale neviem ako dlho skript pobeží, takže šanca na timeout tu je opäť
2.) ako je myslené "refreshnes"? v okne browsera alebo nejako skript sám seba? (toto netuším)
3.) ajax funguje len v okne browsera (ja to spúšťam z cronu)
4.) nemám prístup na druhú stranu
$start_time = mktime(); function check_exe_time($step) { global $start_time; if( (mktime() - $start_time) >= 10) { if($step == 1) { //uloz to co tedka delas do dtb, souboru to je jedno } header("Location: http://www.example.com/cron_file.php?step=".$step); } return true; } if($_GET["step"] == 1) { //nacti predchozi praci } if($_GET["step"] == 1 OR !isset($_GET["step"])) { while($end) { //zpracovani jednotlivych polozek check_exe_time($step); } header("Location: http://www.example.com/cron_file.php?step=2); }Je celkem jedno jak to uděláš díky header:location by ti neměl dojít čas.
Ano, pak je ještě důležité to jakým způsobem se ten soubor v cronu volá, protože máš zakázaný php-cli tak musís použít nějaký jiný nástroj (lynx, wget,...) U nich je problém že defalutně mají nastavený nějaký maximální počet refreshů a pak si myslí, že je to chyba ve skriptu, protože je nekonečně zacyklen.
Já používám wget takto:
wget -O - --max-redirect 10000000 -w 5 http://www.example.com/cron_file.html?pass=1234AABB
-O - //neukladej nikam to co stahnes
--max-redirect 1000000 //maximalni pocet opakovani
-w 5 //mezi presmerovanim cekej 5 sekund (prepocitavam a taham data z externiho zdroje, takze to tolik nezatěžuje jejich server ani hosting, mám asi 150 opakování a jeden refresh mi zabere asi 8s -> 3s zpracování + 5s pauza).
(heslo tam je celkem užitečný, už se mi párkrát stalo, že jsem to spustil z prohlížeče a udělalo mi to celkem slušnej bordel )
Tiskni
Sdílej: