Google zpřístupnil Gemini Live, svůj nástroj pro hlasovou komunikaci s umělou inteligencí, v českém a slovenském jazyce pro Android a brzy i iOS. Gemini Live umožňuje vést s AI přirozené rozhovory.
Port počítačové hry Pitfall! z roku 1982 napsané pro Atari 2600 si lze zahrát ve webovém prohlížeči. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
Řešení dotazu:
...
pristupujes cez va_*
macra. Tj:
#include <stdio.h>
#include <stdarg.h>
void eas_debug(int debug_level, char *str1, ...) {
va_list args;
va_start(args, str1);
while (*str1) {
switch (*str1++) {
case 'd' : {
int a = va_arg(args, int);
printf ("eas_debug%d: got int: %d\n", debug_level, a);
break;
}
}
}
va_end(args);
}
int main() {
eas_debug(1, "%d", 2);
return 0;
}
a vystup:
$ cc -Wall -o atest test.c
$
$ ./atest
eas_debug1: got int: 2
$
S obyčejným printf()
tohle (předání všech parametrů najednou) neuděláte, ale právě proto existuje vprintf()
a příbuzné funkce:
void debug(unsigned l, const char* fmt, ...) { va_list v; if (l > debug_level) return; va_start(v, fmt); vfprintf(stderr, fmt, v); va_end(v); }
Jinak samozřejmě můžete udělat i to, co navrhoval mato, a napsat si svou vlastní funkci, která bude parsovat format string a zpracovávat podle něj jednotlivé parametry. Pokud ale potřebujete jen nadstavbu nad standardní printf()
, zbytečně byste tím jen duplikoval už hotovou práci.
*printf
family som nepomyslel .. takto to funguje ukazkovo.
printf
, namatkovo som teraz grepol zdrojaky z FreeBSD, v sys/boot/arm/at91/libat91/printf.c
je (pastujem iba pre tvoju otazku dolezite veci):
void printf(const char *fmt,...) { va_list ap; va_start(ap, fmt); while ((c = *fmt++)) { c = *fmt++; switch (c) { case 'c': xputchar(va_arg(ap, int)); continue; case 's': for (s = va_arg(ap, char *); *s; s++) xputchar(*s); continue;odkial ten
printf
pochadza je uplne jedno. osobne by som povedal, ze sa to ale teda nada spravit tak, ako si to mal na mysli.
mozno ma ale niekto opravi..
#define debug(...) \ do { \ fprintf(stderr, "%s:%s():%d:", \ __FILE__, __func__, __LINE__); \ fprintf(stderr, __VA_ARGS__); \ fprintf(stderr, "\n"); \ } while(0)nebo pres funkci
void log_msg(const char *s, ...) __attribute__ ((format (printf, 1, 2)));
Tiskni Sdílej: