Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
řekněme, že mám fungující algoritmus, který hraje v online casinu, podle čeho je možné dále identifikovat, že bota používám?
(tak bych to pravděpodobně řešil namísto obstrukcí s flashem a hejbáním myší)Už jsem viděl i flashárnu, která měla vevnitř nějaký klíč a z něj generovala jakýsi hash, kterým podepisovala HTTP požadavky, co z ní tekly. Tam by cracknutí vyžadovalo netriviální reverzní inženýrství (pro získání klíče a postupu, kterým se generuje hash s požadavky). // OT: kdo odemuluje ceskopodpalcem.cz? :)
ale tam kde instalace je bych si tím nebyl až tak jistý, muže mít nějaký antibot system, který vyhodnocuje data dlouhodobě, najde se pravidelnost nebo něco podobného, chtělo by to někoho z branžePokud se to instaluje pod rootem (Administrátorem v systému s .dll), pak to může zjišťovat opravdu všechno (také se takovým aplikacím říká backdoor nebo rootkit :) a jedinou možnou emulací je plná virtualizace.
/dev/input/mouse*
), tak je může porovnávat s tím, co dostává od operačního systému. Ale udev defaultně nastavuje v /dev/input/
práva pouze pro roota, jak je to v OS, ve kterém se vyskytují soubory *.dll
, to nevím.
například stránka .aspEhm, ASP je serverová technologie.
má možnost číst data o poloze kurzoru(v rozsahu aplikace)Ano, stránky obecně mají možnost JavaScriptem (a jistou omezenou formou i CSS) sledovat polohu kurzoru. Co zmůže Flash nebo nedej bože Java applet, to nevím.
Tiskni
Sdílej: