Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
řekněme, že mám fungující algoritmus, který hraje v online casinu, podle čeho je možné dále identifikovat, že bota používám?
(tak bych to pravděpodobně řešil namísto obstrukcí s flashem a hejbáním myší)Už jsem viděl i flashárnu, která měla vevnitř nějaký klíč a z něj generovala jakýsi hash, kterým podepisovala HTTP požadavky, co z ní tekly. Tam by cracknutí vyžadovalo netriviální reverzní inženýrství (pro získání klíče a postupu, kterým se generuje hash s požadavky). // OT: kdo odemuluje ceskopodpalcem.cz? :)
ale tam kde instalace je bych si tím nebyl až tak jistý, muže mít nějaký antibot system, který vyhodnocuje data dlouhodobě, najde se pravidelnost nebo něco podobného, chtělo by to někoho z branžePokud se to instaluje pod rootem (Administrátorem v systému s .dll), pak to může zjišťovat opravdu všechno (také se takovým aplikacím říká backdoor nebo rootkit :) a jedinou možnou emulací je plná virtualizace.
/dev/input/mouse*
), tak je může porovnávat s tím, co dostává od operačního systému. Ale udev defaultně nastavuje v /dev/input/
práva pouze pro roota, jak je to v OS, ve kterém se vyskytují soubory *.dll
, to nevím.
například stránka .aspEhm, ASP je serverová technologie.
má možnost číst data o poloze kurzoru(v rozsahu aplikace)Ano, stránky obecně mají možnost JavaScriptem (a jistou omezenou formou i CSS) sledovat polohu kurzoru. Co zmůže Flash nebo nedej bože Java applet, to nevím.
Tiskni Sdílej: