Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
$aaa=array('prvni' => 'První', 'druhe' => 'Druhé', 'treti' => 'Třetí');a v mysql v tabulce matematika mám 3 sloupce ID, key a title a potřeboval bych nějak načíst všechny řádky z tý mysql přímo do toho pole $aaa které již existuje. Strašně moc děkuji za vaši případnou pomoc :( Hledám to už celý den, ale nic kloudného jsem prostě nenašel :( Ještě jednou děkuji
Řešení dotazu:
array('prvni' => 'První', 'druhe' => 'Druhé', 'treti' => 'Třetí', 'devet' => 'Devět', 'deset' => 'Deset', 'jedenact' => 'Jedenáct');Potřebuji to prostě přidat přímo k tomu již existujícímu poli. Děkuji
$aaa=array('prvni' => 'První', 'druhe' => 'Druhé', 'treti' => 'Třetí'); $result = mysql_query("SELECT key, title FROM matematika"); while ($row = mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC)) { $klic=$row['key']; $aaa[$klic]=$row['title']; }Jen mi není jasné, k čemu máš v databázi to
ID
a jestli ho k něčemu potřebuješ.
http://php.net/manual/en/function.mysql-query.php
Jen mi není jasné, k čemu máš v databázi to ID
a jestli ho k něčemu potřebuješ.
to ID v mysql slouží ještě pro jinou funkci, která vyhledává title podle ID ;)
SELECT * FROM tabulka;
pronikly i do učebnic. Přitom by se takové dotazy de facto téměř neměly vyskytovat. Skoro vždy je potřebná nějaká projekce, selekce, spojení nebo všechno dohromady. Začátečníci to často lepí až někde v aplikaci.
Tiskni
Sdílej: