Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
PRINT "Hledani shody ve dvou souborech" INPUT "Kolik bytu? ", delka INPUT "1. soubor: ", soubor1$ INPUT "2. soubor: ", soubor2$ PRINT "Preruseni: Esc" a$ = " " b$ = " " OPEN soubor1$ FOR BINARY AS #1 OPEN soubor2$ FOR BINARY AS #2 FOR i = 1 TO LOF(1) - delka + 1 FOR j = 1 TO LOF(2) - delka + 1 IF INKEY$ = CHR$(27) THEN GOTO konec GET #1, i, a$ GET #2, j, b$ IF a$ = b$ THEN pocet = 1 FOR k = 1 TO delka - 1 GET #1, i + k, a$ GET #2, j + k, b$ IF a$ = b$ THEN pocet = pocet + 1 ELSE k = delka END IF NEXT k IF pocet = delka THEN PRINT i, j, FOR k = 0 TO delka - 1 GET #1, i + k, a$ PRINT a$; NEXT k PRINT END IF END IF NEXT j NEXT i CLOSE #2 CLOSE #1 konec: END
#include <stdio.h> #include <stdlib.h> int lof(FILE *soubor) { fseek(soubor,0,SEEK_END); return ftell(soubor); } void nacti(FILE *soubor,char *text,int pocet) { int i; rewind(soubor); for (i=0;i<pocet;++i) text[i]=fgetc(soubor); text[i]='\0'; } int main(void) { int i,j,c1,c2,f=0,shoda,delka,v1,v2,velikost1,velikost2; char nazev1[200],nazev2[200],*text1,*text2; FILE *soubor1,*soubor2; /* vstupni dialog */ fprintf(stderr,"Hledani shody ve dvou binarnich souborech\n"); fprintf(stderr,"Kolik bytu? "); scanf("%d",&delka); if (delka>0) { fprintf(stderr,"1. soubor: "); scanf("%s",nazev1); fprintf(stderr,"2. soubor: "); scanf("%s",nazev2); if ((soubor1=fopen(nazev1,"r"))) { if ((velikost1=lof(soubor1))) { if ((soubor2=fopen(nazev2,"r"))) { if ((velikost2=lof(soubor2))) { printf("\n%s\n\t%s\n",nazev1,nazev2); /* alokace pameti */ text1=malloc(velikost1+1); text2=malloc(velikost2+1); v1=velikost1-delka+1; v2=velikost2-delka+1; if (!text1 || !text2) { fprintf(stderr,"Nedostatek pameti, pomale hledani!\n\a"); /* primo na disku */ for (rewind(soubor1),i=0;i<v1;++i) { c1=fgetc(soubor1); for (rewind(soubor2),j=0;j<v2;++j) { c2=fgetc(soubor2); if (c1==c2) { for (shoda=0;c1==c2 && shoda<delka;++shoda) { c1=fgetc(soubor1); c2=fgetc(soubor2); } if (shoda==delka) { ++f; fseek(soubor1,i,0); printf("%d\t%d\t",i,j); for (shoda=0;shoda<delka;++shoda) putchar(fgetc(soubor1)); putchar('\n'); } fseek(soubor1,i+1,0); fseek(soubor2,j+1,0); } } } } else { /* nacteni do pameti */ nacti(soubor1,text1,velikost1); nacti(soubor2,text2,velikost2); for (i=0;i<v1;++i) for (j=0;j<v2;++j) { for (shoda=0;text1[i+shoda]==text2[j+shoda] && shoda<delka;++shoda); if (shoda==delka) { ++f; printf("%d\t%d\t",i,j); for (shoda=0;shoda<delka;++shoda) putchar(text1[i+shoda]); putchar('\n'); } } } if (text1) free(text1); if (text2) free(text2); if (f) printf("Nalezeno %d shodnych useku s delkou %d bytu.\n",f,delka); else printf("Nenalezena zadna shoda!\n"); } else fprintf(stderr,"%s nic neobsahuje!\n\a",nazev2); fclose(soubor2); } else fprintf(stderr,"%s nelze cist!\n\a",nazev2); fclose(soubor1); } else fprintf(stderr,"%s nic neobsahuje!\n\a",nazev1); } else fprintf(stderr,"%s nelze cist!\n\a",nazev1); } return 0; }Výstup do souboru si můžeš klidně přesměrovat pomocí >, chybová hlášení tam nebudou, jen samotné výsledky :)
NELZE CIST!
commons() { # soubor1 (nejlépe ten menší), soubor2, délka
grep -oF -f \
<( strings -n$3 $1 | while read l; do for ((i=0;i<${#l}-${#l}%$3;i++)); do echo ${l:i:$3}; done; done ) \
<(strings -n$3 $2) | strings -n$3 | sort -u
}
použití:
$ commons /bin/grep /bin/bash 77
License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
strings
o parametr -eS
a aby fungoval grep, rourou převést na utf8 nebo nastavit proměnnou LANG=C, potom bude grep porovnávat binárně.
Podobně pokud je hledaný řetězec v souborech kódován v 16 nebo 32 bitech, viz man 1 strings
.
A tvoje zadarmo si strc za klobuk,uz len tento pojem svedci o tom,v akych intenciach rozmyslas.Opak je pravdou.
enca
). To je neocenitelné např. při analýze binárních souborů vytvořených windows aplikacemi, ty běžně používají různá kódování i znakové sady. Tam by porovnávání bajt po bajtu bylo k ničemu.
Tiskni
Sdílej: