Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i
… více »Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.50.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Komunita kolem Linux Containers po roce vývoje představila (YouTube) neměnný operační systém IncusOS speciálně navržený pro běh Incusu, tj. komunitního forku nástroje pro správu kontejnerů LXD. IncusOS poskytuje atomické aktualizace prostřednictvím mechanismu A/B aktualizací s využitím samostatných oddílů a vynucuje zabezpečení bootování pomocí UEFI Secure Bootu a modulu TPM 2.0. Postaven je na Debianu 13.
Mozilla začne od ledna poskytovat komerční podporu Firefoxu pro firmy. Jedná se o podporu nad rámec stávající podpory, která je k dispozici pro všechny zdarma.
V Bolzanu probíhá konference SFSCON (South Tyrol Free Software Conference). Jean-Baptiste Kempf, zakladatel a prezident VideoLAN a klíčový vývojář VLC media playeru, byl na ní oceněn cenou European SFS Award 2025 udělovanou Free Software Foundation Europe (FSFE) a Linux User Group Bolzano‑Bozen (LUGBZ).
Open-source minimalistický trackball Ploopy Nano byl po modelech modelech Classic a Thumb Trackball také aktualizován. Nová verze Nano 2 používá optický senzor PAW3222 a k původně beztlačítkovému designu přidává jedno tlačítko, které ve výchozí konfiguraci firmwaru QMK přepíná režim posouvání koulí. Sestavený trackball nyní vyjde na 60 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).
Github publikoval Octoverse 2025 (YouTube), tj. každoroční přehled o stavu open source a veřejných softwarových projektů na GitHubu. Každou sekundu se připojil více než jeden nový vývojář. Nejpoužívanějším programovacím jazykem se stal TypeScript.
Kit je nový maskot webového prohlížeče Firefox.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.5. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.
Německo zvažuje, že zaplatí místním telekomunikačním operátorům včetně Deutsche Telekom, aby nahradili zařízení od čínské firmy Huawei. Náklady na výměnu by mohly přesáhnout dvě miliardy eur (bezmála 49 miliard Kč). Jeden scénář počítá s tím, že vláda na tento záměr použije prostředky určené na obranu či infrastrukturu.
Naklonoval jsem si repo na githubu, ted ale potrebuju do nej dostat ty aktualizace z puvodniho repa. Idealne aby ty branche v tom naklonovanym mirrorovaly ty branche z toho puvodniho. Pripadne udelat z nich pull/fetch.
Nasel jsem tam pull request - Takhle to vypada . Ale nevim proc to pise ze branche jsou up-to-date kdyz je dole videt ze oni maj posledni komit pred 9 hodinama, zatimco v tom mojem klonu jejich repa je posledni commit pred 2 dnama.
Vysvetlete mi nekdo jak ten github vlastne funguje
Řešení dotazu:
Pull request se používá pokud jsi udělal změny ve svém repositáři a chceš aby je někdo mergnul do původního.
Na aktualizaci naklonovaný repo z původního podle mě github přímo nic nemá, takže git fetch / git merge.
Podívej se na Send pull requests a Fork A Repo / Pull in upstream changes.
git remote add upstream git://github...
git pull --rebase upstream (Pokud jde o nějaký větší fork, tak vynech --rebase)
git push origin master
Tak co jsi mel presne namysli.
Udelam nejdriv git fetch apache aniz bych mel vytvoreny lokalni branche. A pak dam git push s jakyma argumentama aby to nacpal na hithub?
To, ze se mi to bude stahovat ke mne mi nevadi, spis mi jde o to aby mi to nedelalo v repu zbytecnej bordel pri vypisu branchu
git pull-and-push co kam) ... coz jsem asi teda pochopil blbe
git push origin apache/nutch, kde origin je název tvého repa a apache/nutch je větev v původním repu. Ale nechápu k čemu to bude, takhle uděláš akorát kopii původního repositáře.
Ale nechápu k čemu to budetypicky je to k tomu, ze master vetev sleduje upstream a nove featury nebo bug fixy se delaji jen v k tomu urcenych vetvich.
Tiskni
Sdílej: