Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
WideCharToMultiByte()
bych podle názvu odhadoval spíš na obdobu wcstombs()
a spol. než na analogii funkcí z iconv.
Vhodnou kombinaciouMultiByteToWideChar
aWideChatToMultiByte mozete dosiahnut zelanu konverziu
Jistě. A přesně totéž lze říct i o mbstowcs() a wcstombs(), protože ty funkce slouží ke stejnému účelu. Oproti tomu iconv sice s kódováními pracuje také, ale slouží k něčemu jinému; proto také vůbec neobsahuje podporu widechar řetězců.
Len drobná poznámka: čínsky zákazník od vás nekúpi software, ktorý vo svojich textových súboroch nemá BOM.
Tak, jak jste to napsal, to není pravda zcela určitě.
Asi som mal povedať, že hovorím o firemnom zákazníkovi.
Já také mluvím o firemních zákaznících. Firma, kde pracuji, jich má docela dost (i dost velkých) a má i pobočku v Číně. S požadavkem, že by "v každém textovém souboru byl BOM" jsem se nikdy nesetkal a přinejmenším výrazná většina jich tento požadavek nesplňuje. V mnoha případech (třeba u systémových konfiguračních souborů nebo shellových skriptů) by taková absurdita navíc vedla k nefunkčnosti.
Tiskni
Sdílej: