Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Ahoj, jak už název říká, potřeboval bych v c++ zjistit ze zadaného stringu počet znaků. Funkce .size() i .length() mi dávají špatné odpovědi při použití diakritiky (ěščřžýáíé,..), počítám s tím že znaky s diakritikou v UTF8 zabírají 2bajty, bez nich 1bajt. Nemáte nějakou odzkoušenou funkci která mi to správně spočítá. Chvíli už hledám, ale na nic kloudného jsem nenarazil. Použitý kompilátor: g++ (Debian 4.6.2-16) 4.6.2
Řešení dotazu:
A ja viem este o dalsich "bonusoch" vyplyvajucich z pouzivania Unicode (nie len utf-8).Možná jsi zmaten tím, že v začátcích Unicode existovalo kódování Unicode, které se jmenovalo stejně jako znaková sada Unicode. Ale to už strašně moc dlouho neplatí. Unicode má hodně přes sto tisíc definovaných znaků a teoreticky cca dvě miliardy, takže na uložení obecného codepointu do 16bit číselné proměnné zapomeň. Standard definuje 31-bitové codepointy, aby byly totožné v signed i unsigned 32-bit proměnných. UTF-8 je jedno z možných kódování (formátů serializace) znakové sady Unicode. Znaková sada je v tomhle případě abstraktní věc, seznam codepointů (obvykle) pro jednotlivé znaky. S tou korejštinou dobrá poznámka.
Tiskni
Sdílej: