Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
subprocess.call()
nebo subprocess.Popen()
vždycky vyrobím potomka, ať už přes fork() nebo execvp(). Já ale potřebuju, aby se skript spustil v novém shellu jako nový proces, ne jako potomek toho to skriptu. Jde to vůbec nějak?
Pro ukázku jsem vyrobil dva jednoduché skripty, aby bylo vidět, jak to celé (ne)funguje.
foo.sh - spustí cokoliv co zadám v argumentu
#!/bin/bash $1foo.py - vyrobí socket a spustí skript foo.sh
import subprocess import socket import time s = socket.socket(socket.AF_INET, socket.SOCK_STREAM) s.bind(('localhost',8080)) s.listen(10) subprocess.call(['foo.sh', 'firefox']) time.sleep(30)Podle
fuser
, všechny procesy drží port 8080
yenn@wintermute:~$ fuser -v 8080/tcp USER PID ACCESS COMMAND 8080/tcp: yenn 9825 F.... python yenn 9826 F.... foo.sh yenn 9827 F.... firefox
Řešení dotazu:
subprocess.call(['./foo.sh', 'firefox'], close_fds = True)
(ono je to v dokumentaci napsano dost zmatene).
restart
nebo force-reload
dhcpd zastaví, znovu spustí a navíc ještě před spuštěním zkontroluje konfigurační soubor, takže zůstanu u volání init skriptu. Ale díky moc za rady.
PS: O zpracování http requestů se stará webserver (Python + CherryPy), takže to by neměl být problém.
Tiskni
Sdílej: