Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Ahoj,
trochu se potykam s problemem removerow v tableView.
Napsal jsem jednoduchou funkci, ktera zjisti aktualni radek a ten se pokusi smazat.
int row = ui->mainTable->currentIndex().row();
mainModel->removeRow(0);
Insertovani noveho radku do modelu provadim takto:
mainModel->record()
r.setValue("date", "2012-04-22");
...
mainModel->insertRecord(-1, r);
Problem ale je, ze maze vice radku nez ma. Podotykam ze tableview je nastaveny tak, aby neumoznoval vyber vice nez jednoho zaznamu.
Data ukladam do SQLite. Uvadim to tu proto, protoze se zda s mym problemem nejak souvisi.
Spustim aplikaci a do SQLite db nasazim 10 radku. Ukoncim aplikaci. Spustim aplikaci podruhe, nasazim do ni dalsich 5 radku (tedy celkem 15). Pokud se pokusim smazat jeden s tech 5ti poslednich radku. smazou se mi vsechny naraz. A to jak z tableView tak samozrejme z DB.
Netrkne vas neco co delam spatne? Neresili uz jste to nekdo? Nejaky commit do db? commit modelu atp?
Diky predem za jakykoliv napad.
jen jeste opravuju jeden omyl. samozrejme ze tam patri
mainModel->removeRow(row);
Takze jak jsem predpokladal. Omyl na me strane.
QSqlTableModel::OnFieldChange = All changes to the model will be applied immediately to the database.
QSqlTableModel::OnRowChange = Changes to a row will be applied when the user selects a different row.
QSqlTableModel::OnManualSubmit = All changes will be cached in the model until either submitAll() or revertAll is called.
Muj problem byl v kombinaci spatne editstrategy a k tomu spatneho comitu.
Tedy model jsem musel nastavit
mainModel->setEditStrategy(QSqlTableModel::OnFieldChange);
A na konci kazdeho smazani pak zavolat
mainModel->submitAll();
Tiskni
Sdílej: