Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Ahoj,
trochu se potykam s problemem removerow v tableView.
Napsal jsem jednoduchou funkci, ktera zjisti aktualni radek a ten se pokusi smazat.
int row = ui->mainTable->currentIndex().row();
mainModel->removeRow(0);
Insertovani noveho radku do modelu provadim takto:
mainModel->record()
r.setValue("date", "2012-04-22");
...
mainModel->insertRecord(-1, r);
Problem ale je, ze maze vice radku nez ma. Podotykam ze tableview je nastaveny tak, aby neumoznoval vyber vice nez jednoho zaznamu.
Data ukladam do SQLite. Uvadim to tu proto, protoze se zda s mym problemem nejak souvisi.
Spustim aplikaci a do SQLite db nasazim 10 radku. Ukoncim aplikaci. Spustim aplikaci podruhe, nasazim do ni dalsich 5 radku (tedy celkem 15). Pokud se pokusim smazat jeden s tech 5ti poslednich radku. smazou se mi vsechny naraz. A to jak z tableView tak samozrejme z DB.
Netrkne vas neco co delam spatne? Neresili uz jste to nekdo? Nejaky commit do db? commit modelu atp?
Diky predem za jakykoliv napad.
jen jeste opravuju jeden omyl. samozrejme ze tam patri
mainModel->removeRow(row);
Takze jak jsem predpokladal. Omyl na me strane.
QSqlTableModel::OnFieldChange = All changes to the model will be applied immediately to the database.
QSqlTableModel::OnRowChange = Changes to a row will be applied when the user selects a different row.
QSqlTableModel::OnManualSubmit = All changes will be cached in the model until either submitAll() or revertAll is called.
Muj problem byl v kombinaci spatne editstrategy a k tomu spatneho comitu.
Tedy model jsem musel nastavit
mainModel->setEditStrategy(QSqlTableModel::OnFieldChange);
A na konci kazdeho smazani pak zavolat
mainModel->submitAll();
Tiskni
Sdílej: