Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
sed s/---.*//NN
^.*?---Pokud můžete použít Perlovská rozšíření regulárních výrazů, konkrétně vyhlížení, použijte:
^.*?(?=---)Regulárnímu výrazu pak bude odpovídat jen ten text před pomlčkami. Syntaxe regulárních výrazů se liší, někde bude potřeba tu hvězdičku a otazník escapovat zpětným lomítkem. Taky si nejsem jist, zda "syté" regulární výrazy (
*?
, znamená to, že je snaha najít co nejkratší shodu) fungují všude.
^
znamená začátek řetězce, .
jakýkoli znak, *
libovolný počet opakování (0 až nekonečno, + by znamenalo 1 až nekonečno), ?
za *
změní režim z hladového na sytý (hladový hledá nejdelší shodu, sytý nejkratší). Výraz (?=...)
znamená vyhlížení, tj. porovnává se shoda další části textu, ale ta už se nepovažuje za součást nalezené shody.
Ze vstupu
lasj---asklhgdtedy první výraz vrátí
lasj---druhý pak
lasj
use strict;
use warnings;
use 5.010;
my $text = 'erwerefsdfsdfsdf---sfdsf';
$text =~ s/^(.*?)---/$1/;
say $text;
use strict;
use warnings;
use 5.010;
my $text = 'erwerefsdfsdfsdf---sfdsf';
($text) = $text =~ /(.*?)---/;
say $text;
Tiskni
Sdílej: