Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Ahoj, nevíte náhodou někdo jak se elegantně zbavit bílého pozadí v QTabWidgetu?
Problém je v tom, že jediná možnosti kterou jsem našel je řešena pomocí setstyle či setstylesheet, jejichž nastavení mrví i další prvky.
O co přesně jde?
Pokud v designeru přidám prvek typu QTabWidget a spustím aplikaci, pozadí je bílé. Jakmile jej začnu měnit na jiné, například šedé, změní se i pozadí ostatních prvků, tedy najednou je šedé i pozadí QComboBoxů QLineTextů atd... Navíc se zmrví i jiné části prvků (například u QComboBoxů - rámeček má ostré rohy i když předtím byly zakulacené, rozbalovací šipka je graficky oddělená od popisu atd...)
Nevíte jak elegantně nastavit místo bílé šedou bez toho abych musel psát hromadu kódu který z mého pohledu pouze napravuje chybný stav?
Přesněji o co mi jde jsem nastínil v přiloženém obrázku. Nastavit prvek se snažím pomocí kódu viz níže, ale i jinak s využitím stylů. Většinou se buď neprojeví nic, a nebo se změní úplně vše
ui->tabWidget->setStyleSheet(QString::fromUtf8("background-color: rgb(255, 255, 60);"));
PS: Prosím nepovažujte mne za lenocha, pokud jiné cesty není, tak to prostě celé přepíšu do šeda + překofiguruju zaoblení u buttonů, comboboxů atd... , ale nechce se mi věřit že je to správný postup.
QApplication app(argc, argv); QFile file("stylesheet.qss"); if(file.open(QIODevice::ReadOnly | QIODevice::Text)) { qApp->setStyleSheet(file.readAll()); file.close(); }No a přiřazovat styly prvkům můžeš buď pro celé třídy např takto:
QListView { background: qlineargradient(x1: 0, y1: 0, x2: 0, y2: 1, stop: 0 #ABAFE5, stop: 1 #8588B2); }nebo nastavíš objektu nějaké jméno prostřednictvím metody setObjectName() a pak ve stylu přiřadíš styl takhle:
#myTabwidget { background: qlineargradient(x1: 0, y1: 0, x2: 0, y2: 1, stop: 0 #ABAFE5, stop: 1 #8588B2); }
Díky za odpověď.
Můj problém je, že ji nechci stylovat ale chci změnit to, aby tab měl bílé pozadí, protože to podle mne není standardní chování. Nevím proč je takto nastaveno. (na fórech píšou že proto, protože vychází z QTableView atp...). No a pokud mu chci vrátit zpět standardní šedou, tedy barvu obvyklou pro pozadí ostatních prvků, stane se to, že se rozhodí i prvky které jsou v TabWidgetu použité.
Nejprve jsem tajně doufal, že existuje nějaká jednoduchá cesta jak ten bílý "nesmysl" vypnout, ale prostě jsem na nic srozumitelného nepřišel. Tedy jedině přes styly jak uvádíte vy, což se mi zdá neúměrně pracné. Pracné z toho pohledu, že se mi nechce věřit že každý kdo není spokojený s bílým pozadím musí začít stylovat ale nejen tabwidget ale i všechny na něm použité prvky.
Jen ještě pro jistotu uvádím, nevím zda jsem to v předchozích příspěvcích srozumitelně popsal.
Otevřu designer.
Vytvořím novou desktop aplikaci.
Do prázdného mainwindow vložím QTabWidget (bez jakýchkoliv zásahů do barev či stylů).
Na něj umístím několik libovolných prvků (bez jakýchkoliv zásahů do barev či stylů).
Spustím aplikaci
A zobrazí se okno se záložkami s bílým pozadím.
Toho bílého pozadí se potřebuju zbavit. Nejlépe na standardní šedou. Pokud se o to pokouším pomocí stylů, rozbíjím si zároveň i styly prvků použítých na tabwidgetu. Viz obrázek v prvním komentáři.
Tedy pak musím stylovat nejen tabwidget ale i comboboxy, datepickery, linetexty atd...
Tiskni
Sdílej: