3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
> citovaný text moje odpověďto je celkem obvyklé a v podstatě norma. Popsané je to v RFC 3676. Píšu teď jednu aplikaci, která načítá e-maily a nějak je interpretuje... Původně jsem tam toleroval mezery mezi >, příklad:
> > toto je vnořená citace > toto je citace první úrovněAle v RFC se píše, že mezery se používají k "escapování" -- tudíž ten první řádek se nemá interpretovat jako vnořená citace, ale jako citace první úrovně, která začíná znakem > (ten se má normálně zobrazit jako obsah sdělení, ne interpretovat jako uvození citace). Tak jsem to předělal a mezery už netoleruji (dokonce se tím zjednodušil kód). Ono to dává celkem smysl, protože jinak by nešlo napsat řádek začínající > -- třeba:
>>> VÝHODNÁ AKCE, KLIKNĚTE ZDE <<<(to je samozřejmě vtip, takové e-maily dostávat nechci, ale obecně by mělo jít něco takového zapsat) Na druhou stranu ve Wikipedii se píše, že to až tak standardizované není a že se používají i jiné styly (třeba |, což mi přijde jako hnus) a že mezery mezi > se často tolerují a interpretuje se to jako vnořená citace (místo jako "Space-Stuffing"). Jak moc považujete toto RFC za závazné? (je v kategorii Standards Track) Je dobré se jím řídit a všechno, co mu nevyhovuje, považovat za nestandardní hnusy a neřešit to? Nebo byste zvolili tolerantnější přístup a připustili třeba ty mezery? Jenže pak není způsob, jak napsat řádek začínající > Zatím se přikláním spíš k RFC. A co text uvozující citaci? Typicky:
Dne 23. 5. 2012 12:00 Jméno Příjmmení napsal(a):Dá se považovat za zvyklost/normu, že to bude na jeden řádek (byť v různých jazycích a formátech) těsně (případně oddělené prázdnými řádky) před citací? Nebo vám přijdou normální i několikařádková "záhlaví" citací? A co si myslíte o vložení tohoto textu do citace (tzn. na řádek s >)? IMHO je to špatně, protože to není citace a logicky to patří o úroveň výš.
-----Original Message-----
před původním e-mailem, počítá jen s top postingem. Pak následují některé hlavičky, prázdný řádek a původní e-mail. Vedle >
a |
se používá také #
a nejspíš i další znaky. A to se pořád bavíme jen o e-mailu v čistém textu, co teprve HTML varianty…
vetsina lidi cituje original tak, ze ho nechava pod novym mailemNa jednu stranu je to zbytečné, ale zase pokud je to označené standardním způsobem (podle RFC), tak to není žádná tragédie – klient to může třeba srolovat a zobrazit až po rozkliknutí…
vetsina lidi cituje original tak, ze ho nechava pod novym mailemOprava: Většina lidí nechává pod textem svého e-mailu kompletní text toho, na nějž odpovídají. Nemá to žádný důvod nebo dokonce cíl. Prostě to tak dělají jejich e-mailoví klienti.
co teprve HTML varianty…Tam to může být i jednodušší – když program odesílatele použije prostředky určené pro danou věc: <blockquote/> (klidně vnořené). Ale když místo toho vloží třeba „menší písmo s fialovou barvou“ bez jakéhokoli sémantického vyznačení, tak se s tím asi fakt nedá nic dělat…
format=fixed
je význam znaku „>“ nedefinovaný?
Tiskni
Sdílej: