Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
pro mě (možná je to instalací, co já vím) se Eclipse stává větší a větší přítěží. Blbě sestavené závislosti, výjimky po úspěšném buildu, aktualizace přes F5 způsobí rebuild, atd.Tohle neni normalni chovani, Eclipse funguje.
Jakou byste mi poradili náhradu, takovou, aby ji mohl použít i zbytek týmu?Takze vy mate rozsekanou instalaci a chcete nutit i ostatni, aby zmenili vyvojove prostredi? Neni lepsi si to opravit?
Co se kompatibility týče, pro Eclipse by měla stačit "read-only", tím myslím, že Eclipse zvládne projekt načíst, zjistí cesty k hlavičkám a knihovnám,Soudim, ze myslite plugin do Eclipse CDT. Nerekl jste v cem programujete.
Ideální by bylo i nějaké "IDE". Od toho bych chtěl jen(?) doplňování kódu, zvýrazňování syntaxe a tlačítko pro sestavení projektu.Tedy jen o neco mene nez umi Eclipse [s CDT]. Jaky je vas operacni system?
Tohle neni normalni chovani, Eclipse funguje.Mně ne.
Takze vy mate rozsekanou instalaci a chcete nutit i ostatni, aby zmenili vyvojove prostredi?Prosil bych ty, ne vy ;) A ne, nechci aby zbytek týmu změnil vývojové prostředí. Možná jsem to blbě zformuloval - pro zbytek týmu by měl existovat plugin (do CDT, ano), který si nainstalují a Eclipse můžou používat dál. Navíc i u ostatních jsem už viděl že make spouští externě, ne z Eclipse.
Neni lepsi si to opravit?Úplně nejlepší by bylo, kdybych pro vývoj projektu v C++ (to jsem zapomněl zmínit, pravda) mohl používat IDE určené pro C++, ne plugin v IDE určeném pro Javu. Navíc stejně plánujeme i build na centrálním serveru, kde Eclipse nebude.
Tedy jen o neco mene nez umi Eclipse [s CDT]. Jaky je vas operacni system?Řekl bych že o dost méně. Nepotřebuju Javu, nepotřebuju průvodce na všecko, nepotřebuju refaktoring, atd. Používám Arch x86-64. Musím říct že co updatovali na Juno, objevilo se 80% problémů co tu popisuju.
Prosil bych ty, ne vy ;)Me tykani nejde, pokud s clovekem nejdu alespon na jedno pivo
oužívám Arch x86-64. Musím říct že co updatovali na Juno, objevilo se 80% problémů co tu popisuju.Arch ....
Arch ....Jojo
Tiskni
Sdílej: