Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
function tree { ... ... ... # všechno se provedlo # teď vytvořím soubor a.success abych dal vědět scriptu, že jsem hotov echo "success" > /tmp/a.success # teď musím počkat až bude existovat soubor b.success který vytvoří script který jede normálně na popředí while [ -f /tmp/b.success ] do break # Tady má být možná něco jiného pro ukončení toho cyklu a celé funkce tree done } #volám funkci tree, spouštím ji na pozadí tree & # tady pokračuji dál ... ... ... # všechno se provedlo # teď vytvořím soubor b.success abych dal vědět funkci tree, že jsem hotov # teď musím počkat až bude existovat soubor a.success který vytvoří funkce tree while [ -f /tmp/a.success ] do break # Tady má být možná něco jiného pro ukončení toho cyklu a celé funkce tree done echo "Hotovo, končím"Jenže to nějak nefunguje
#!/bin/bash rm /tmp/succes function tree() { while [ ! -f /tmp/succes ] ; do echo "tree is growing" ; sleep 1 done } tree & sleep 5 touch /tmp/succes
Proč je tam to čekání křížem? To má nějaký smysl?
Pokud je účelem počkat na skončení podprocesu, tak na to má bash přímo interní příkaz wait
.
Negace podmínky existence souboru už tu padla, ale dělat idle cyklus je pěkná prasárna. Sleep to částečně "řeší" (dokud těhle cyklů se sleep nepoběží moc), ale také záleží, jestli je případná prodleva OK. Slušnější je čekat na nějakou událost (zapsání znaku do souboru/roury), kterou je možné číst blokujícím systémovým voláním (třeba právě pomocí read
z předem vytvořeného souboru). Případně se dá velmi podobně využít flock
, který umí blokovat, dokud se zámek neuvolní.
Další možnost, ale jen v novém bashi (verze 4) je interní příkaz coproc
, který spustí příkaz na pozadí a rovnou k němu otevře anonymní pipe, takže pro komunikaci pak není vůbec potřeba filesystém.
Tiskni
Sdílej: