Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Python je jazyk interpretovanýKompilovaný do bajtkódu. To jen pro detailisty :).
Víš vůbec, že některé ARM procesory umí nativně běžet Javovský bytekód?Nejenom že to velice dobře vím, ale přímo jsme čekal jestli vypálíš tuhle blbost aniž bys přečetl co jsem vlastně psal. Javovský bytekód je (teoreticky) strojovým kódem takové architektury, moje argumentace platí stejně. Prakticky to nijak zázračně nefungovalo a proto se to nikdy neujalo. Jako argument je to spíš odstrašující příklad proč se java bez JVMka provozovat nedá.
Stejnětak cython není nyní 100% kompatibilní s pythonem, ale je to vývojový cíl (verze 1.0 být má).Jasně, přístí verze bude dokonalá. Kde já jsem to jen slyšel… Opravdu věříš tomu že existuje nějaky zázračný všelék a že všichni ostatní tvůrci interpretovaných jazyků jsou blbci nebo spiklenci?
Co až kompatibilitu dokončí, co se stane? Bude python kompilovaný nebo interpretovaný? Nebo se zhroutí svět?Pokud věříš na rozbití celosvětového spiknutí tvůrců interpretovaných jazyků, tak se ti asi opravdu zhroutí svět. Jinak bude záležet jak se autoři cythonu postaví k omezením které klade statická kompilace – buď to bude zase jen omezená podmnožina funkčnosti pythonu nebo to bude obsahovat funkční ekvivalent interpretru včetně mizerného výkonu. Python prostě dovoluje dělat operace které předem zkompilovat nejdou. Nicméně takový zakompilovaný interpret je podle mojí filozofie spustitelný stroják a není na tom nic špatného. Naopak, přesně to ilustruje proč je "kompilování" nezkompilovatelného kódu kokotina. (Pomíjím že zakompilený interpret se hodí z jiných důvodů než honění si kompilačního trika.)
protože architektura JAVY je pomalá (stack based) a tedy její interpretování může být stejném hardware někdy rychlejší, než nativní běh.Neni to co rikal Radon?
Což jen dokazuje, že být "nativní" samo o sobě ještě nezaručuje rychlost (ani nic jiného).Nedokazuje. To ze je JVM bajtkod nativni na nejake obskurni HW architekture jeste neznamena, ze pobezi rychleji nez nativni kod na nejake jine architekture. Nativni kod je rychlejsi uz z definice. (A JIT preklada do nativniho kodu, takze to jde opravdu mimo ten argument.) Zbytek nema cenu komentovat - ty se proste chces hadat.
Hlavním smyslem Cythonu není začít jazyk kompilovat…Čili se dostáváš k tomu co jsem říkal na začátku, že taková "kompilace" jen pro fantazii většího výkonu je pikačovina. Nic jiného jsem netvrdil ani o cythonu (potažmoy PyPy a PsyCo) ani o interpretovaných jazycích vůbec.
Jedná se pouze na draft, návrhy a připomínky posílejte do /dev/nullPoslal jsem ti hromadu připomínek, tak se snaž :).
Áha, takže jsme zpět u akademických kydů ;)Já myslel, že ty tu vedete celou dobu :D.
Opravdu si myslíš, že to, jak se jazyk vyvíjí, je určeno pouze standardemNějak takové tvrzení nemůžu najít v jeho příspěvcích. Že by sis to vycucal z prstu?
Ale jako cvičení by to taky mělo zůstat.Když by se tím řídil každý , tak by nedocházelo k žádnému pokroku.
Tiskni
Sdílej: