Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
header()
a hned exit()
.
header()
přesměrovat je dobrý krok (jak psal Kit třeba i na sebe samu).md5(time() . $salt));
), tento „ticket“ si uložit na serveru (třeba jako session proměnnou) a současne ji dát do hidden input-u.$_POST
nemá obvykle význam, a ve vašem případě vůbec žádný, tyto proměnné jsou vytvořeny z uživatelem odeslaných dat a existují jen po dobu běhu skriptu (při opětovném odeslání jsou samozřejmě opět vytvořeny).
pošli registraci ajaxemAneb jak zavést JavaScript tam, kde HTML nabízí už 15 let jednoduché řešení.
odpověď ze serveru pak bude buď chybová hláška, nebo url na kterou se má pokračovatNo ale k tomu není potřeba Ajax, stačí normálně odeslat formulář a server vrátí buď chybu nebo redirect. Šangala podle mě JS nepotřebuje. Jinak pokud by to autor nepsal v čistém PHP, ale použil nějaký framework (pro začátek alespoň Nette Forms), tak si ušetří dost času s ověřováním, generováním chybových hlášek, vracením formuláře atd.
pokud je uživatel opravdu schonej zmáčknout odesílací čudlík formuláře dvakrát, tak to nepovažuju za problém aplikacepokud toto aplikace nezpracuje korektně, tak to jednoznačně problém aplikace je.
bude čučet jak puk co že se to stalo (a pak si přečte chybovou hlášku a odnaviguje se jinak)Ano bude pukem. Otázkou je jestli to je nebo není žádané. V kombinaci s přesměrováním, je kladena překážka na to dát „zpět“, takže je naznačeno „tudy ne“ a pokud se dozví „si puk, bo jsi neposlechl“ není nic špatného. Pokud je vhodné opakovaně zadávat, tak je daleko snazší, na stránce potvrzení, nabídnou “zadat další“.
Tiskni
Sdílej: