Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »"Prvni"Tak hned prvni iterace while (input[i]) dosadi do tmpsrc[0] pismenko "p" do tmpsrc[1] dosadi "P", tmpsrc[2] "r" atd az tam vypise cely retezec z pole input. Jeste nikdy jsem na toto podivne chovani nenarazil. Nejdirv me napadlo, ze by se mohlo jedna o to, ze se predava cela adresa input[], jenze tady jde zkratka o prachobycejne pripinani jendotlivych pismenek... nechapu to a bydy velmi rad, kdyz mi to nekdo osvetli. Doufam, ze jsem vse napsal srozumitelne.
while (fgets(input, 512 , fr) != NULL){ int i = 0; line++; unsigned len = strlen(input); char tmpstr[len]; tmpstr[0] = 0; //pro poreby fce strcat, ktera appenduje od prvni nuly char c[1]; while (input[i]){ c[0] = input[i]; if (isupper(*c)) c[0]=tolower(*c); //pismenko se predela na male jeste bez problemu strcat(tmpstr, c); //zde problem, spolu s konvertovanym pismenkem se pripne cely obsah input[]; i++; }
Řešení dotazu:
char c[1]
. Teda jednoprvkové pole charov. Neskôr s ním ale zaobchádzaš ako so stringom keď ho pošleš do strcat()
. To ale robí galibu, pretože nie je "zero-terminated". Neskúmal som či sú v tom ešte aj nejaké iné problémy, ale keď už si zvolil tento prístup tak skús deklarovať c ako char c[]={0,0};
Predsa len by som ale odporučil skúsiť nájsť nejaké iné riešenie, pretože niektoré znaky sa pri prevode na veľké/malé menia počet znakov (napr. nemecké ostré s), alebo niektoré znaky nie sú v jednom char-e pri multibyte-ovom kódovaní, atď ...
char c[]={0,0};pomohla, ted uz to kopiruje korektne, diky. Ja bych taky rad nasel jine reseni, jenze hledal jsem dlouho a na zadne jsem neprisel, nez vse prevest na mala/velka pismenka a pak pouzit strstr(). Kdyby byla nejaka funkce jako strstrt() ale case insensitive, tak beru vsema deseti :)
strupr()
a robiť strstr()
na výsledku.
Ak do úvahy pripadajú aj iné než ascii znaky, tak preveď text na wchar cez mbstowcs()
a hľadaj pomocou wcsstr()
.
POSIXovou strcasecmp jsem zavrhl, protoze kontroluje cely string naraz, nevraci ukazatel na prvni vyskyt jako case sensitive strstr(), coz je mimoradna skoda
Proč by měla vracet nějaký výskyt? Výskyt čeho? Tvrdíte, že chcete porovnat dva řetězce, a přesně to strcasecmp()
dělá. Vrací vám výsledek toho porovnání. Oproti tomu strstr()
je funkce pro vyhledání podřetězce, takže je celkem logické, že vrací pointer na první výskyt toho podřetězce; jen jaksi neporovnává…
Zásadní problém je úplně jiný: ta funkce ignoruje locale, takže vám například veškerá slova začínající písmenem s diakritikou zařadí až za "z". Proto je vhodnější použít strcoll()
.
Doufam, ze jsem vse napsal srozumitelne.
Moc ne. Zkuste konkrétně a přesně napsat, co vlastně potřebujete. To, co jste napsal, má příliš mnoho možných výkladů. Pokud např. potřebujete zjistit první znak, kde se dva řetězce liší (s ohledem na aktuální locale a bez rozlišení malých a velkých písmen), můžete použít mbrtowc()
na načítání znaků a pak porovnávat hodnoty, které vám vrátí towlower()
. Konvertovat si celý řetězec je zbytečné a neefektivní.
http://www.abclinuxu.cz/poradna/programovani/show/366089
strcat
uplne zbytecne kvadratickou slozitost. Priom by to slo udelat uplne jednoduse:
while (input[i]) { tmpstr[i] = tolower(input[i]); ++i; } tmpstr[i] = 0;dalsi vec je ze deklarace
char tmpstr[len];vytvori pole dost velky na ulozeni retezce, ale ne ukoncujicy nuly totez:
char c[1];proboha tam je tolik chyb ze bych to ani nespocital
Tiskni Sdílej: