Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
"Prvni"Tak hned prvni iterace while (input[i]) dosadi do tmpsrc[0] pismenko "p" do tmpsrc[1] dosadi "P", tmpsrc[2] "r" atd az tam vypise cely retezec z pole input. Jeste nikdy jsem na toto podivne chovani nenarazil. Nejdirv me napadlo, ze by se mohlo jedna o to, ze se predava cela adresa input[], jenze tady jde zkratka o prachobycejne pripinani jendotlivych pismenek... nechapu to a bydy velmi rad, kdyz mi to nekdo osvetli. Doufam, ze jsem vse napsal srozumitelne.
while (fgets(input, 512 , fr) != NULL){ int i = 0; line++; unsigned len = strlen(input); char tmpstr[len]; tmpstr[0] = 0; //pro poreby fce strcat, ktera appenduje od prvni nuly char c[1]; while (input[i]){ c[0] = input[i]; if (isupper(*c)) c[0]=tolower(*c); //pismenko se predela na male jeste bez problemu strcat(tmpstr, c); //zde problem, spolu s konvertovanym pismenkem se pripne cely obsah input[]; i++; }
Řešení dotazu:
char c[1]
. Teda jednoprvkové pole charov. Neskôr s ním ale zaobchádzaš ako so stringom keď ho pošleš do strcat()
. To ale robí galibu, pretože nie je "zero-terminated". Neskúmal som či sú v tom ešte aj nejaké iné problémy, ale keď už si zvolil tento prístup tak skús deklarovať c ako char c[]={0,0};
Predsa len by som ale odporučil skúsiť nájsť nejaké iné riešenie, pretože niektoré znaky sa pri prevode na veľké/malé menia počet znakov (napr. nemecké ostré s), alebo niektoré znaky nie sú v jednom char-e pri multibyte-ovom kódovaní, atď ...
char c[]={0,0};pomohla, ted uz to kopiruje korektne, diky. Ja bych taky rad nasel jine reseni, jenze hledal jsem dlouho a na zadne jsem neprisel, nez vse prevest na mala/velka pismenka a pak pouzit strstr(). Kdyby byla nejaka funkce jako strstrt() ale case insensitive, tak beru vsema deseti :)
strupr()
a robiť strstr()
na výsledku.
Ak do úvahy pripadajú aj iné než ascii znaky, tak preveď text na wchar cez mbstowcs()
a hľadaj pomocou wcsstr()
.
POSIXovou strcasecmp jsem zavrhl, protoze kontroluje cely string naraz, nevraci ukazatel na prvni vyskyt jako case sensitive strstr(), coz je mimoradna skoda
Proč by měla vracet nějaký výskyt? Výskyt čeho? Tvrdíte, že chcete porovnat dva řetězce, a přesně to strcasecmp()
dělá. Vrací vám výsledek toho porovnání. Oproti tomu strstr()
je funkce pro vyhledání podřetězce, takže je celkem logické, že vrací pointer na první výskyt toho podřetězce; jen jaksi neporovnává…
Zásadní problém je úplně jiný: ta funkce ignoruje locale, takže vám například veškerá slova začínající písmenem s diakritikou zařadí až za "z". Proto je vhodnější použít strcoll()
.
Doufam, ze jsem vse napsal srozumitelne.
Moc ne. Zkuste konkrétně a přesně napsat, co vlastně potřebujete. To, co jste napsal, má příliš mnoho možných výkladů. Pokud např. potřebujete zjistit první znak, kde se dva řetězce liší (s ohledem na aktuální locale a bez rozlišení malých a velkých písmen), můžete použít mbrtowc()
na načítání znaků a pak porovnávat hodnoty, které vám vrátí towlower()
. Konvertovat si celý řetězec je zbytečné a neefektivní.
http://www.abclinuxu.cz/poradna/programovani/show/366089
strcat
uplne zbytecne kvadratickou slozitost. Priom by to slo udelat uplne jednoduse:
while (input[i]) { tmpstr[i] = tolower(input[i]); ++i; } tmpstr[i] = 0;dalsi vec je ze deklarace
char tmpstr[len];vytvori pole dost velky na ulozeni retezce, ale ne ukoncujicy nuly totez:
char c[1];proboha tam je tolik chyb ze bych to ani nespocital
Tiskni
Sdílej: