Byly vyhlášeny výsledky The Game Awards 2024 (YouTube). Hrou roku se stal Astro Bot (YouTube) běžící pouze na PlayStation 5.
Na GOG.COM probíhá Winter Sale 2024. Při té příležitosti lze každý den do konce roku získat zdarma jinou počítačovou hru, viz kalendář uprostřed stránky Winter Sale 2024. Otevření balíčku se hrou vždy ve tři odpoledne. První hrou je The Whispered World: Special Edition.
Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
"Prvni"Tak hned prvni iterace while (input[i]) dosadi do tmpsrc[0] pismenko "p" do tmpsrc[1] dosadi "P", tmpsrc[2] "r" atd az tam vypise cely retezec z pole input. Jeste nikdy jsem na toto podivne chovani nenarazil. Nejdirv me napadlo, ze by se mohlo jedna o to, ze se predava cela adresa input[], jenze tady jde zkratka o prachobycejne pripinani jendotlivych pismenek... nechapu to a bydy velmi rad, kdyz mi to nekdo osvetli. Doufam, ze jsem vse napsal srozumitelne.
while (fgets(input, 512 , fr) != NULL){ int i = 0; line++; unsigned len = strlen(input); char tmpstr[len]; tmpstr[0] = 0; //pro poreby fce strcat, ktera appenduje od prvni nuly char c[1]; while (input[i]){ c[0] = input[i]; if (isupper(*c)) c[0]=tolower(*c); //pismenko se predela na male jeste bez problemu strcat(tmpstr, c); //zde problem, spolu s konvertovanym pismenkem se pripne cely obsah input[]; i++; }
Řešení dotazu:
char c[1]
. Teda jednoprvkové pole charov. Neskôr s ním ale zaobchádzaš ako so stringom keď ho pošleš do strcat()
. To ale robí galibu, pretože nie je "zero-terminated". Neskúmal som či sú v tom ešte aj nejaké iné problémy, ale keď už si zvolil tento prístup tak skús deklarovať c ako char c[]={0,0};
Predsa len by som ale odporučil skúsiť nájsť nejaké iné riešenie, pretože niektoré znaky sa pri prevode na veľké/malé menia počet znakov (napr. nemecké ostré s), alebo niektoré znaky nie sú v jednom char-e pri multibyte-ovom kódovaní, atď ...
char c[]={0,0};pomohla, ted uz to kopiruje korektne, diky. Ja bych taky rad nasel jine reseni, jenze hledal jsem dlouho a na zadne jsem neprisel, nez vse prevest na mala/velka pismenka a pak pouzit strstr(). Kdyby byla nejaka funkce jako strstrt() ale case insensitive, tak beru vsema deseti :)
strupr()
a robiť strstr()
na výsledku.
Ak do úvahy pripadajú aj iné než ascii znaky, tak preveď text na wchar cez mbstowcs()
a hľadaj pomocou wcsstr()
.
POSIXovou strcasecmp jsem zavrhl, protoze kontroluje cely string naraz, nevraci ukazatel na prvni vyskyt jako case sensitive strstr(), coz je mimoradna skoda
Proč by měla vracet nějaký výskyt? Výskyt čeho? Tvrdíte, že chcete porovnat dva řetězce, a přesně to strcasecmp()
dělá. Vrací vám výsledek toho porovnání. Oproti tomu strstr()
je funkce pro vyhledání podřetězce, takže je celkem logické, že vrací pointer na první výskyt toho podřetězce; jen jaksi neporovnává…
Zásadní problém je úplně jiný: ta funkce ignoruje locale, takže vám například veškerá slova začínající písmenem s diakritikou zařadí až za "z". Proto je vhodnější použít strcoll()
.
Doufam, ze jsem vse napsal srozumitelne.
Moc ne. Zkuste konkrétně a přesně napsat, co vlastně potřebujete. To, co jste napsal, má příliš mnoho možných výkladů. Pokud např. potřebujete zjistit první znak, kde se dva řetězce liší (s ohledem na aktuální locale a bez rozlišení malých a velkých písmen), můžete použít mbrtowc()
na načítání znaků a pak porovnávat hodnoty, které vám vrátí towlower()
. Konvertovat si celý řetězec je zbytečné a neefektivní.
http://www.abclinuxu.cz/poradna/programovani/show/366089
strcat
uplne zbytecne kvadratickou slozitost. Priom by to slo udelat uplne jednoduse:
while (input[i]) { tmpstr[i] = tolower(input[i]); ++i; } tmpstr[i] = 0;dalsi vec je ze deklarace
char tmpstr[len];vytvori pole dost velky na ulozeni retezce, ale ne ukoncujicy nuly totez:
char c[1];proboha tam je tolik chyb ze bych to ani nespocital
Tiskni Sdílej: