abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:22 | Humor

    CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    dnes 12:33 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 12:11 | Komunita

    Wikipedie slaví 25. výročí svého založení. Vznikla 15. ledna 2001 jako doplňkový projekt k dnes již neexistující encyklopedii Nupedia. Doména wikipedia.org byla zaregistrována 12. ledna 2001. Zítra proběhne v Praze Večer svobodné kultury, který pořádá spolek Wikimedia ČR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Nová verze

    Po více než dvou letech od vydání předchozí verze 2.12 byla vydána nová stabilní verze 2.14 systémového zavaděče GNU GRUB (GRand Unified Bootloader, Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 02:22 | Nová verze

    Google Chrome 144 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 144.0.7559.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 01:55 | Humor

    Microsoft zveřejnil zdrojový kód XAML Studia a uvolnil ho pod MIT licencí. XAML Studio je nástroj ze světa Windows, určený pro tvorbu uživatelského rozhraní aplikací pomocí XAML (Extensible Application Markup Language). Stalo se tak zhruba po osmi letech od prvního prohlášení Microsoftu, že se tento kód chystá zveřejnit.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 01:44 | Zajímavý projekt

    TimeCapsule, 'časová kapsle', je jazykový model trénovaný výhradně na datech z určitých míst a časových období, aby se tak napodobila autentická slovní zásoba, způsob vyjadřování a názory dané doby. Na Hugging face jsou k dispozici modely natrénované na historických textech dostupných v oblasti Londýna mezi lety 1800 až 1875.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    včera 17:55 | Nová verze

    Radicle byl vydán ve verzi 1.6.0 s kódovým jménem Amaryllis. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Upozornění

    Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:00 | Nová verze

    Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.

    VSladek | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (4%)
     (0%)
     (8%)
     (20%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (44%)
    Celkem 446 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 21:12
    Rozcestník

    Dotaz: deploy skript volany prez ssh se neukonci pokud je vystup do terminalu

    16.10.2012 15:57 Karlitos
    deploy skript volany prez ssh se neukonci pokud je vystup do terminalu
    Přečteno: 215×
    Dobry den, potreboval bych poradit se skriptem, ktery pouzivam k nasazeni a sestaveni aplikace na serveru. Z lokalniho pocitace spoustim nasledujici skript :
    ssh user@server '/path/to/script/bin/start.sh'

    Tento skript obsahue predevsim ansledujici volani :
    java -jar -Dport=$PORT -Dpath=$CONTEXT -Djava.awt.headless=true -Xmx2G ../application.jar &

    Problem je, ze se mi sice vypise vystup do konzole vypada to ale, jako kdyby se skript neukoncil - nemuzu dale nic zadavat ... Kdyz za toto volani zkusim dat treba echo test tak se mi test uz nevypise.

    Kdyz ale presmeruji vystup do souboru :
    java -jar -Dport=$PORT -Dpath=$CONTEXT -Djava.awt.headless=true -Xmx2G ../application.jar > /dev/null & tak se sice do konzole nic nevypise ale po rpovedeni muzu dal v konzoli praovat. Zkousel jsem u prvni varianty pouzit prikaz nohup ale bez vysledku. Mohl by me nekdo poradit kde je zakopany pes ?

    Diky moc predem - K

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    16.10.2012 17:36 Delaunay | skóre: 17 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: deploy skript volany prez ssh se neukonci pokud je vystup do terminalu
    ssh -f user@server '/path/to/script/bin/start.sh'
    rADOn avatar 16.10.2012 18:35 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: deploy skript volany prez ssh se neukonci pokud je vystup do terminalu
    To se chova naprosto spravne. Kdyz zadas ssh prikaz k provedeni tak misto interaktivniho shellu pusti jen zadany prikaz (v subshellu) a skonci. Backgrounovat to ampersanditkem nema tedy smysl, pacz pri ukonceni spojeni posle shell HUP a tu javu ti zabije. (Dokonce i kdyby si ta javova vec umela nainstalovat vlastni handler, nez nabootuje JVMko bude nejspis uz pozde.) Tedy za predpokladu ze by bezela… coz se nestane protoze ve chvili kdy precte/zapise na terminal dostane SIGTTIN/SIGTTOU a zustane viset.

    Pokud se snazis aby ta java bezela jako sluzba, tak se nejspis podivej po programu start-stop-daemon kterej umi vsechno potrebne zaridit. (Podle toho headless ohaku predpokladam ze ptat se jestli se ta vec umi sama daemonizovat je zbytecny.) Backgroundovani ampersanditkem je urceny k tomu abys na jednom telexovym terminalu mohl zonglovat s vice bezicimi programy najednou, ne k provozu serverovych sluzeb. Pokud tedy nemas z muzea zapujceny DECwriter, udelas nejlip kdyz na backgroundovani uplne zapomenes.

    Krome toho jeste muzes narazit na to ze neinteraktivni shell neni loginshell takze se ti neprovede .profile takze vyfasujes znacne chude prostredi z initu (sshd nastavi uplne zakladni veci jako $USER a mozna $TERM ale to bude asitak vsechno). Treba CLASSPATH pokud ho mas v profile.d tedy nenajdes. Klidne to muze viset na SIGTTOU protoze se snazi vypsat nejakou chybovou hlasku…

    Mohl by me nekdo poradit kde je zakopany pes ?
    Ten nejvetsi pes je spis slon a je zakopany v tom ze jako spravny javista objevujes kolo. Na deployment se pouziva balickovaci system. Mensi pes je ze si pletes daemonizaci a job control.
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.