Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
#!/bin/bash # Creating function function ěščřžýáíé () { echo "blablabla" } # Cool function ěščřžýáíé {} # Result blablablaJak je tohle možné?
Řešení dotazu:
Ano je to neuvěřitelné, dělá to to, co to má dělat.Jasně ale co ty české znaky v názvu funkce?
Název funkce = jméno příkazu = jméno souboru = sekvence bajtů.Hmm, to se vybourá, když v UTF-8 bude bajt jako je ASCII mezera/tabulátor/newline, ne?
{}
na takhle nesmyslná místa.
To snad opravdu není možné, že někdo cpe {}
na takhle nesmyslná místa.
Uniká mi pointa tvé narážky.....
Tam jak chceš zchladit funkci, tak tímto '{ }' se nechladí.A jak se tedy chladí funkce?
Nemám šajn, to musíš vědět ty…No hlavně že víš, že tak se to nepíše... ale nevíš jak se to píše?
ěščřžýáíéNevím proč zrovna {} nějak označuje volání fce, ale kažodpádně je to předání parametru, což zjistíš modifikací řádku s výpisem na:
echo "blablabla $1"
Tiskni Sdílej: