Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
#!/bin/bash while true do read INPUT echo $INPUT done
Řešení dotazu:
read
slouží k načítání textového vstupu po řádcích, ne k programování interaktivních aplikací reagujících na stisk kláves. K tomu druhému se navíc shell vůbec nehodí a urážením se a kopáním kolem sebe na tom nic nezměníte.
To, o co se snažíte, je nesmysl. Příkaz read
slouží k načítání textového vstupu po řádcích, ne k programování interaktivních aplikací reagujících na stisk kláves. K tomu druhému se navíc shell vůbec nehodí
Kdyby četl read po řádcích tak to tady neřeším, jenže read čte jen to co se mu zrovna číst chce, navíc vyžaduje potvrzení entrem pokud otřebujete načíst znaky o nějaké délce, pokud ani délku neznáte je read uplně k hovnu...
a urážením se a kopáním kolem sebe na tom nic nezměníte.To není urážka ani kopání, to jsou smutná fakta.....
pokud otřebujete načíst znaky o nějaké délce, pokud ani délku neznáte je read uplně k hovnuNo hurá. Konečně se někam dostáváme.
read
je na to úplně k hovnu.
Takto se skutečně interaktiní aplikace nepíší.
to jsou smutná fakta
s/smutná fakta/fakta/g
Pokud tedy nejde o to, že tu jsou teď každý týden dva tucty dotazů, jak se má v shellu udělat nějaká zvrácenost, ke které se shell naprosto nehodí. To je smutné.
read AAA if [[ $AAA > 9 ]] then read -n10 KEY else read -n5 KEY finebudu tahat nějakou knihovnu. Vwřím, že existuje funkční způsob jak toho dosáhnout :(
No přece k vůli takove blbosti … nebudu tahat nějakou knihovnu. Vwřím, že existuje funkční způsob jak toho dosáhnout :(No a to je odpověď na tvoji stížnost výše. Možná že "debilové" byli aspon ochotný poslechnout rady kterych se jim dostalo, zatímco teď se nám tu množí lidi kterým jejich neznalost nezabraňuje mít velmi vyhraněné názory na to jaké řešení jsou milostivě ochotni akceptovat. To se neber (moc) osobně, nejsi zdaleka první kdo mě tímhle naštval. Ad tvůj problém – kódy které posílají klávesy závisí na terminálu. Tebe bude zajímat přinejmenším "linux" (virtuální konzole ve framebufferu) a "xterm" (většina grafických terminálů), ale mohlo by přijít i na rxvt, screen,… prostě rozumnej člověk se do toho nesere a použije něco co má databázi terminálů pořešenou a leze z toho nějak normalizovaný výstup – nejčastěji readline nebo slang. Celkem jednoduše se to dá zařídit přes readline (a potřebný počet větví v inputrc), ale to je určený k řádkovému vstupu, ne k psaní aplikací.
Kdyby četl read po řádcích tak to tady neřeším … navíc vyžaduje potvrzení entrem
Uvědomujete si, jak si sám odporujete? Zkuste se zbavit toho pocitu ublíženosti a raději se pokuste pochopit, jak fungují nástroje, které se snažíte používat.
Kdyby četl read po řádcích tak to tady neřeším, jenže read čte jen to co se mu zrovna číst chce, navíc vyžaduje potvrzení entrem pokud otřebujete načíst znaky o nějaké délce, pokud ani délku neznáte je read uplně k hovnu...Co to?
read input
čte dokud nepotvrdíte vstup, tedy neznámou délku, a čte to právě tehdy, kdy o to byl požádán a čte všechny znaky co mu zadáte, dokud enter-em nepotvrdíte vstup/řádek.
Tiskni
Sdílej: