Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
#!/bin/bash while true do read INPUT echo $INPUT done
Řešení dotazu:
read
slouží k načítání textového vstupu po řádcích, ne k programování interaktivních aplikací reagujících na stisk kláves. K tomu druhému se navíc shell vůbec nehodí a urážením se a kopáním kolem sebe na tom nic nezměníte.
To, o co se snažíte, je nesmysl. Příkaz read
slouží k načítání textového vstupu po řádcích, ne k programování interaktivních aplikací reagujících na stisk kláves. K tomu druhému se navíc shell vůbec nehodí
Kdyby četl read po řádcích tak to tady neřeším, jenže read čte jen to co se mu zrovna číst chce, navíc vyžaduje potvrzení entrem pokud otřebujete načíst znaky o nějaké délce, pokud ani délku neznáte je read uplně k hovnu...
a urážením se a kopáním kolem sebe na tom nic nezměníte.To není urážka ani kopání, to jsou smutná fakta.....
pokud otřebujete načíst znaky o nějaké délce, pokud ani délku neznáte je read uplně k hovnuNo hurá. Konečně se někam dostáváme.
read
je na to úplně k hovnu.
Takto se skutečně interaktiní aplikace nepíší.
to jsou smutná fakta
s/smutná fakta/fakta/g
Pokud tedy nejde o to, že tu jsou teď každý týden dva tucty dotazů, jak se má v shellu udělat nějaká zvrácenost, ke které se shell naprosto nehodí. To je smutné.
read AAA if [[ $AAA > 9 ]] then read -n10 KEY else read -n5 KEY finebudu tahat nějakou knihovnu. Vwřím, že existuje funkční způsob jak toho dosáhnout :(
No přece k vůli takove blbosti … nebudu tahat nějakou knihovnu. Vwřím, že existuje funkční způsob jak toho dosáhnout :(No a to je odpověď na tvoji stížnost výše. Možná že "debilové" byli aspon ochotný poslechnout rady kterych se jim dostalo, zatímco teď se nám tu množí lidi kterým jejich neznalost nezabraňuje mít velmi vyhraněné názory na to jaké řešení jsou milostivě ochotni akceptovat. To se neber (moc) osobně, nejsi zdaleka první kdo mě tímhle naštval. Ad tvůj problém – kódy které posílají klávesy závisí na terminálu. Tebe bude zajímat přinejmenším "linux" (virtuální konzole ve framebufferu) a "xterm" (většina grafických terminálů), ale mohlo by přijít i na rxvt, screen,… prostě rozumnej člověk se do toho nesere a použije něco co má databázi terminálů pořešenou a leze z toho nějak normalizovaný výstup – nejčastěji readline nebo slang. Celkem jednoduše se to dá zařídit přes readline (a potřebný počet větví v inputrc), ale to je určený k řádkovému vstupu, ne k psaní aplikací.
Kdyby četl read po řádcích tak to tady neřeším … navíc vyžaduje potvrzení entrem
Uvědomujete si, jak si sám odporujete? Zkuste se zbavit toho pocitu ublíženosti a raději se pokuste pochopit, jak fungují nástroje, které se snažíte používat.
Kdyby četl read po řádcích tak to tady neřeším, jenže read čte jen to co se mu zrovna číst chce, navíc vyžaduje potvrzení entrem pokud otřebujete načíst znaky o nějaké délce, pokud ani délku neznáte je read uplně k hovnu...Co to?
read input
čte dokud nepotvrdíte vstup, tedy neznámou délku, a čte to právě tehdy, kdy o to byl požádán a čte všechny znaky co mu zadáte, dokud enter-em nepotvrdíte vstup/řádek.
Tiskni
Sdílej: