Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
function one () { # tato funkce zpracuje data které zaberou +/- hodně moc paměti } function two () { # normalni funkce která pracuje s daty které vytvořila funkce one }Otázka, jak můžu zcela ukončit první funkci a spustit druhou funkci? Děkuji za pomoc
(b) tak, že one() nebude funkce, ale skript.Velké díky, teď to ukazuje v shelu, místo 8% využité paměti jen 0.1% využité paměti.
pokud mám kód: . .. ... /root/main.sh # Spustím script echo ${#ARRAY[@]} # výsledek je vždy 0 ... .. .v souboru /root/main.sh mám: ARRAY=("ahoj" "nazdar" "bazar") pokud soubor načtu pomocí source, tak vše funguje, co je špatně?
Tazko povedat, co presne robite. Ale velmi pravdepodobne je problem v tom, kde sa dany kod vykona. Ak sa pouzije source, tak sa kod vykona v aktualnom shell-i. Ak sa to spusti ako skript, tak sa automaticky spusta subshell. Dane pole by muselo byt exportnute, aby bolo dostupne aj v shell-i, ktoreho je potomkom.
A bude lepsie, ak sem budete davat kod, nez bodky atd ...
one()
aj two()
súčastne, údaje spracovávať streamovo a výstup funkcie one()
posielať okamžite na vstup two()
napr. cez pipe. To ale bez podrobnejšieho zadanie nevieme povedať.
Otázka, jak můžu zcela ukončit první funkci a spustit druhou funkci?Ako to robíš teraz, že tomu tak nie je? Lebo štandardné správanie sa je presne to, čo požaduješ:
#! /bin/bash function one () { # tato funkce zpracuje data které zaberou +/- hodně moc paměti } function two () { # normalni funkce která pracuje s daty které vytvořila funkce one } one twoPo skončení
one()
sa spustí two()
.
Mimochodom, syntax function name () command
je neprenositeľný bashizmus, POSIX-ovo prenositeľný zápis je name () command
.
#! /bin/bash
, takže nevadí, že to bude fungovať iba v bash. :)
Tiskni
Sdílej: