Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
POLE=("aaaaaaaaaa" "bbbbbbbbbb" "cccccccccc" "dddddddddd" "eeeeeeeeee" "ffffffffff" "gggggggggg" "hhhhhhhhhh" "iiiiiiiiii") Když je proměnná VOLBA=0 aaaaaaaaaa bbbbbbbbbb Když je proměnná VOLBA=1 aaaaaaaaaa bbbbbbbbbb cccccccccc Když je proměnná VOLBA=2 bbbbbbbbbb cccccccccc dddddddddd Když je proměnná VOLBA=3 cccccccccc dddddddddd eeeeeeeeee Když je proměnná VOLBA=4 dddddddddd eeeeeeeeee ffffffffff Když je proměnná VOLBA=5 eeeeeeeeee ffffffffff gggggggggg
Řešení dotazu:
for cisloriadku v range(0-pocetriadkov): ak $cisloriadku=>VOLBA-1 a $cisloriadku<=VOLBA+1: vypis $riadokSamozrejme predpokladám že prvy riadok ma poradové číslo 0.
test "$VOLBA" -gt 0 && echo ${POLE[$(($VOLBA-1))]} echo ${POLE[$VOLBA]} test "$VOLBA" -lt $((${#POLE[@]}-1)) && echo ${POLE[$(($VOLBA+1))]}Může-li $VOLBA obsahovat divoké hodnoty úplně mimo rozsah, je zapotřebí testovat jak horní tak spodní rozsah při každém výpisu, ale to už lze snadno úpravou uvedeného...
head -n $((VOLBA+2)) soubor.txt | tail -n 3
$VOLBA
aspoň o dva menší než počet řádků.
awk "NR>=$VOLBA && NR<=$VOLBA+2 {print}"
awk "NR>=$VOLBA && NR<=$VOLBA+2 {print}" soubor.txtnebo přes standardní vstup
awk "NR>=$VOLBA && NR<=$VOLBA+2 {print}" <soubor.txtnebo přes rouru
producent | awk "NR>=$VOLBA && NR<=$VOLBA+2 {print}"To jsou základní způsoby, které se u filtrů obvykle používají.
Tiskni
Sdílej: