Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Řešení dotazu:
Pokud máte databázi typu MySQL, ve které chcete vyhledávat, je možné spustit příkaz:
SELECT sloupce FROM tabulka WHERE sloupec LIKE '%hodnota%'
Pokud chcete hledat slova odděleně a nikoli fráze, upravte dotaz nějak takto:
SELECT sloupce FROM tabulka WHERE sloupec LIKE '%slovo%' OR sloupec LIKE '%dalsi_slovo%'
Pokud použijete metodu s rozložením na slova, je třeba zvážit následující věc. Totiž chyba v mém návrhu je ta, že si budete muset vymyslet nějaký způsob jak výstup, což je obvykle nějaké pole, seřadit podle počtu nalezených slov - v některém jsou nalezená slova tři, někde jen jedno.
Mě napadá takhle z fleku například procyklení výstupu a počítání nalezených slov, výsledek zapsat do nějakého pole (kde byste např. číslo příspěvku spojil s počtem nalezených slov), které opět procyklíte a seřadíte podle něj výstup z SQL databáze.
Důvod, proč do toho tahám další pole, je takový, že nebudete moci řadit výstup, když si nebudete jist, zda ve výstupu není ještě nějaký další příspěvek s větším počtem nalezených slov, nebo když budete potřebovat příspěvek se třemi nálezy zařadit mezi příspěvky se čtyřmi nálezy a dvěma nálezy.
Samozřejmě je třeba vyhledat potřebné funkce, popř. třídy a promyslet, jestli by tahle trochu prasečina nešla maličko pročistit.
Záleží, jak dobré to má být. Pro jednoduchý hledač stačí grep nebo MySQL LIKE. Základní princip vyhledávačů je popsaný na Wikipedii, teoreticky se ty algoritmy učí třeba na FI MUNI (moc zajímavá doktorská studia: 1 2 3 4), prakticky je to velmi střežené tajemství pod NDA
Tiskni
Sdílej: