Na Kickstarteru byla spuštěna crowdfundingová kampaň na podporu telefonu Murena 2 s /e/OS. Telefon má 2 hardwarové přepínače. Prvním lze jednoduše vypnout kamery a mikrofony. Druhým se lze odpojit od sítí.
Společnost Qualcomm publikovala říjnový bezpečnostní bulletin. V úvodu informuje, že bezpečnostní chyby CVE-2023-33106, CVE-2023-33107, CVE-2022-22071 a CVE-2023-33063 jsou cíleně využívány útočníky. O CVE-2022-22071 se píše už v loňském květnovém bulletinu. Detaily o zbylých chybách jsou k dispozici OEM partnerům. Veřejně budou k dispozici až s vydáním prosincového bulletinu.
Byla vydána nová verze 5.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 12.5.6. Tor na verzi 0.4.8.6.
Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
git init
a git add *
. V seznamu byly i soubory, které jsem verzovat nechtěl. Tak jsem zadal git rm *
a to byla chyba. Zmizelo mi vše.
V repozitáři však vidím archivní soubory, které by mohly obsahovat moje data. Je možné ta data z nich dostat nebo se s nimi mám definitivně rozloučit?
commit
, tak pochybuji
(u mě git rm *
při použití na "necommitly" data vypsal chybu)
zkusil bych spustit např. gitk
(v příslušným adresáři) jestli něco nevypíše
git status
?
Ak si dal git rm
hneď po git add
, t.j. ešte pred git commit
, git sa pravdepodobne sťažoval a vyžadoval parameter -f
(force), aby tie súbory skutočne vymazal z indexu i pracovnej kópie, keďže v repozitári, odkiaľ by sa dali prípadne obnoviť. Ak si mu to -f zadal, vymazal si si súbory.
V repozitáři však vidím archivní soubory, které by mohly obsahovat moje data. Je možné ta data z nich dostat nebo se s nimi mám definitivně rozloučit?V repozitári ich vidíš ako? Použil by som
git log --stat
, našiel ich poslednú verziu, checkoutol príslušný commit (git checkout commit-id
). Ak skutočne boli commitnuté a neskôr vymazané, musí byť v histórii commit, ktorých ich zmazal, ten by stačilo revertnúť.
.git/objects/
vidím soubory, které velikostí i počtem odpovídají pohřešovaným souborům. Utilita file
je označuje jako VAX COFF executable
. Kdyby to bylo v gzipu, tak bych si s tím poradil, ale tento formát neznám.
git log --stat
dává prázdný výsledek.
git reflog
?
git cat-file -p sha1
git rev-list --objects --allA při troše štěstí tam uvidíš i názvy ztracených souborů. Zobrazené objekty mohou různého typu (blob, tree, commit, tag), tebe budou zajímat blob a tree. Blob je tvůj ztracený soubor, tree je adresář. K získání obsahu objektů použij "git cat-file -p nazev-objektu". S průzkumem obsahu všech objektů ti pomůže toto:
git rev-list --objects --all \ | awk '{cmd="git cat-file -t "$1;cmd |& getline t; printf("%s %-7s %s\n", $1, t, $2); close(cmd);}' \ | less
Tiskni
Sdílej: