Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
git init
a git add *
. V seznamu byly i soubory, které jsem verzovat nechtěl. Tak jsem zadal git rm *
a to byla chyba. Zmizelo mi vše.
V repozitáři však vidím archivní soubory, které by mohly obsahovat moje data. Je možné ta data z nich dostat nebo se s nimi mám definitivně rozloučit?
commit
, tak pochybuji
(u mě git rm *
při použití na "necommitly" data vypsal chybu)
zkusil bych spustit např. gitk
(v příslušným adresáři) jestli něco nevypíše
git status
?
Ak si dal git rm
hneď po git add
, t.j. ešte pred git commit
, git sa pravdepodobne sťažoval a vyžadoval parameter -f
(force), aby tie súbory skutočne vymazal z indexu i pracovnej kópie, keďže v repozitári, odkiaľ by sa dali prípadne obnoviť. Ak si mu to -f zadal, vymazal si si súbory.
V repozitáři však vidím archivní soubory, které by mohly obsahovat moje data. Je možné ta data z nich dostat nebo se s nimi mám definitivně rozloučit?V repozitári ich vidíš ako? Použil by som
git log --stat
, našiel ich poslednú verziu, checkoutol príslušný commit (git checkout commit-id
). Ak skutočne boli commitnuté a neskôr vymazané, musí byť v histórii commit, ktorých ich zmazal, ten by stačilo revertnúť.
.git/objects/
vidím soubory, které velikostí i počtem odpovídají pohřešovaným souborům. Utilita file
je označuje jako VAX COFF executable
. Kdyby to bylo v gzipu, tak bych si s tím poradil, ale tento formát neznám.
git log --stat
dává prázdný výsledek.
git reflog
?
git cat-file -p sha1
git rev-list --objects --allA při troše štěstí tam uvidíš i názvy ztracených souborů. Zobrazené objekty mohou různého typu (blob, tree, commit, tag), tebe budou zajímat blob a tree. Blob je tvůj ztracený soubor, tree je adresář. K získání obsahu objektů použij "git cat-file -p nazev-objektu". S průzkumem obsahu všech objektů ti pomůže toto:
git rev-list --objects --all \ | awk '{cmd="git cat-file -t "$1;cmd |& getline t; printf("%s %-7s %s\n", $1, t, $2); close(cmd);}' \ | less
Tiskni
Sdílej: