Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
function in_array() { local x ENTRY=$1 shift 1 ARRAY=( "$@" ) [ -z "${ARRAY}" ] && return 1 [ -z "${ENTRY}" ] && return 1 for x in ${ARRAY[@]}; do [ "${x}" == "${ENTRY}" ] && return 0 done return 1 }
Řešení dotazu:
Prvý a druhý vrátia nenulovú hodnotu pre prípad, že je entry alebo array prázdne. Potom sa postupne porovnávajú prvky toho pola s hľadanou hodnotou a ak sa taký prvok nájde, vráti sa 0. Pre prípad, že ten cyklus prvok v poli nenájde, je na konci ešte jedno return.Na první pohled to tak skoro vypadá, že? :o)
ARRAY=( "$@" )je ztratit čas. Funkce prvního returnu je, aby funkce selhala, když je první prvek pole prázdný. Což je nejspíš pitomost, autor chtěl napsat
[ ${#ARRAY[@]} = 0 ]...ale popletl si to. Funkce druhého returnu je, aby funkce selhala, když je první argument funkce prázdný. To mi přijde taky jako pitomost -- proč by nemělo jít hledat v poli prázdný prvek? Funkce třetího returnu je, aby funkce uspěla, pokud argument funkce odpovídá některému slovu obsaženému v některé položce pole. Pokud chtěl autor porovnávat první argument fukce s prvky pole (nikoli se slovy v nich obsaženými), tak tohle domatlal taky. Funkce posledního returnu je, aby funkce selhala, když nic nenajde.
test "$?" = "0" && echo "alesgutes?" || echo "Něco je špatně"
Tiskni
Sdílej: