Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Podla mojho nazoru bude mudrejsie sa zamerat na skripty, ktore su sourcovane, nez sa pokusat dako dostat len cast kodu tych suborov. Vyuzitim funkcii v sourcovanych suboroch, ktore by boli zalozene na frekventovanosti ich vyuzitia, by mohlo zabrat a urychlit vyrazne celkovy cas straveny vypoctami.
Pre predstavu, ako som to myslel. V main.bash je vzdy functions nacitany ako vidiet, ale rozdiel je v tom, ze v prvom pripade sa ta dana funkcia len nacita a je ju mozne zavolat z hlavneho skriptu, zatialco v druhom pripade sa aj vykona dana funkcia. Vyskusaj a uvidis,
patrik@thinkpad:~/test$ cat functions #!/bin/bash getrandom(){ for i in {1..1000000} do echo "$RANDOM" >/dev/null done } patrik@thinkpad:~/test$ cat main.bash #!/bin/bash source ./functions [[ $1 ]] && "$1" patrik@thinkpad:~/test$ time bash main.bash real 0m0.003s user 0m0.000s sys 0m0.000s patrik@thinkpad:~/test$ time bash main.bash getrandom real 0m11.824s user 0m9.201s sys 0m2.488s
Tiskni
Sdílej: