Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
mFileBoxWidget::mFileBoxWidget(QWidget *parent) :
QTableView(parent)
,model(new QFileSystemModel())
{
this->setVerticalScrollBarPolicy(Qt::ScrollBarAlwaysOff);
this->setShowGrid(false);
this->verticalHeader()->setVisible(false);
this->installEventFilter(this);
model->setReadOnly(true);
this->setModel(model);
this->horizontalHeader()->setSectionResizeMode(0, QHeaderView::Stretch );
this->setColumnWidth(1,70);
this->setColumnWidth(2,70);
this->setColumnWidth(3,110);
this->setRootIndex(model->setRootPath("C://"));
this->setSelectionMode(QAbstractItemView::SingleSelection);
this->setSelectionBehavior(QAbstractItemView::SelectRows);
//this->selectRow(0); //Does not work - goto first row
//this->setCurrentIndes(Index); //Does not work - goto index x=0 y=0
}
Vyzkoušel jsem již všechno.
a) tento kód je tvořen jako přetížení qwidget. Zkusil jsem to přepsat tak, že přímo založím mainwindow, do něj vložím qtableview a pak přidám QFileSystemModel
b) Myslel jsem že problém je v názvu model (takže jsem jej přejmenoval na myModel)
c) Myslel jsem že problém je v tom že akrivuju view před model. Takže jsem zajistil aby byl model aktivovaný dříve.
d) Myslel jsem že problém je ve verzi QT (používám 5.0). Otestoval jsem to v 4.8, 5.0, 5.1, všude stejné.
Problém je přesně v tom, že kursor i přes pokus jej nastavit končí vždy kde se mu zamane. Navíc pokud začnu procházet podadresáře, časem se program úplně zhroutí na chybu:
Microsoft Visual C++ Runtime Library --------------------------- This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.Zdá se jako by byl kursor v nestandardní poloze, a při pokusu řídit jej šipkou dolů/nahoru spadne na tuto chybu. Pokud použiji myš, program nespadne, ale kursor je samozřejmě pokaždé někde víte kde...
Řešení dotazu:
Tak v "postup sestavování" mám na prvním místě qmake:
qmake.exe D:\home\all\develop\qt5\mManager\mManager.pro -r -spec win32-g++ "CONFIG+=debug" "CONFIG+=declarative_debug" "CONFIG+=qml_debug"
a na druéhém místě ming32
this->setCurrentIndex(model->index(0, 0));nebo
this->setCurrentIndex("/ceste/k/souboru/ktery/je/jako/prvni");V té ukázce není definována proměnná Index, takže těžko z toho říct, co tam vlastně dáváš. Ty pády jsou pravděpodobně tím, že to pak nastaví index na nějaký neplatný a když to k tomu přistoupí, tak to spadne. Pomocí debuggeru se dá docela snadno podívat co to tam dává.
No samosebou ze v indexu mam (0,0) . Obe uvadene varianty jsem zkousel. Vsechny varianty jsem zkousel, proste podle mne je chyba v QFileSystemModelu.
Si to klidne vyzkousejte, Udelejte obycejne mainwindow, do nej dejte jedno qtableview a do qtableview priradte model qfilesystemmodel.
Pokud cestu nastavite jinak nez pres m_tableView->setRootIndex(myModel->setRootPath(QDir::homePath())); proste se vam kursor na prvni radek nepodari dostat.
Nechapu to... bud je chyba v modelu a nebo delam neco blbe, ale nechapu co.connect(model, SIGNAL(directoryLoaded(QString)), this, SLOT(onLoaded())); void MainWindow::onLoaded() { QModelIndex index = model->index(model->rootPath()); view->setCurrentIndex(index.child(0, index.column())); }
Tiskni
Sdílej: