Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Řešení dotazu:
Jak resis hezke routovani, generovani formularu, life time aplikace, posilani signalu? Vsechno velkym kusem kodu, na ktery mi staci jen vytvorit instanci s parametry. Jak v aplikaci resis Dependency Injection design pattern?To všechno umí PHP i bez frameworků. Stačí si jen přečíst dokumentaci PHP a použít nástroje, které už vymyslel někdo přede mnou. Nemusím přece vynalézat kolo.
$form->addPassword('password', 'Heslo:') ->setRequired('Zvolte si heslo') ->addRule(Form::MIN_LENGTH, 'Heslo musí mít alespoň %d znaky', 3); $form->addText('zip', 'PSČ:') ->addRule(Form::PATTERN, 'PSČ musí mít 5 číslic', '([0-9]\s*){5}');Vygeneruje: javascriptovou validaci s nejakym hezkym reportingem v html a server-side validaci v php Tohle cele mi zabere napsat asi tak pul minuty. Jak dlouho ty budes resit tohle vsechno rucne vcetne nastylovani chybovych javascriptovych zprav? Samozrejme vcetne odladeni, protoze narozdil od meho otestovaneho frameworku tvuj kod otestovany neni ad 3) Hezkou url mozna, ale odkazy nani? V cele aplikaci pouzivam macra nebo redirect metody v nejakych controlerech/presenterech ve tvaru: {link presenter:akce} nebo {plink akcePresenteru} ci $this->redirect('presenter:akce'); kdyz chci pridat parametr, pouziju: {link presenter:akce, id => $id} atd... Jak to resis ty? Pekne a neprehledne si vypisujes $_SERVER['HTTP... ? :) Mimo osklivy zapis to opet jako formularova validace vede k ruznym peklepum ad 4) Udalosti mam na mysli ty, ze mam v presenteru nejaky zivostni cyklus, metody, ktere se volaji v controleru/presenteru pred vykreslenim, v prubehu, po, ktere se volaji pri startu controleru a jsou tim padem common, ci pri konecne fazi jakoby nejaky "__destruct". Vsechny tyto metody maji odpostatneni, kdyz mam nejaky zakladni model aplikace, ktery se chova podobne a muzu vyuzit dedicnosti. ad 5) je sice hezke, ze tyto funkce znas, jde o to je ale chytre je pouzit. Pokud bude neustale zavazet nekde v kodu, jen to bude aplikaci zneprehlednovat. Je dobre je umistit do spravne aplikacni vrstvy. Ale opet neustale psani dokola je neefektivni. Mas jeste nejake zacatecnicke zle navyky? Rad te navedu :) PS: zatim jsi mi dokazal pouze to, ze pises 3 tuny zbytecneho kodu neustale dokola bez nejakeho opodstatneneho duvodu. Jo, vlastne duvod mas - "PHP je prece framework sam o sobe, tak proto budu psat a psat a chybovat a ladit, protoze proto" - nebo to delas kvuli tem 20ms rezie? :D
$_SERVER['HTTP...
mám uklizený v modelu, aby mi metody kolem něj poskytovaly totéž, co ta tvoje makra. Přece ho nebudu v programu parsovat.
Tiskni
Sdílej: